Reklama

Reklama

Uwaga na oszustów! Podszywają się pod... fiskusa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PAP

Uwaga na oszustów! Podszywają się pod... fiskusa - Zdjęcie główne

. | foto PAP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami na temat rozliczenia podatku. Przestępcy, podszywając się pod urząd skarbowy, wzywają do uzupełnienia formularza dotyczącego rozliczenia, aby wyłudzić dane osobowe i kart kredytowych.

Reklama

- Uwaga na fałszywe e-maile, które sugerują, że nadawcą jest Ministerstwo Finansów lub podległy mu podmiot. Odbiorcy są wzywani do uzupełnienia formularza dotyczącego rozliczenia podatku. W rzeczywistości to kampania phishingowa, która ma wyłudzić dane osobowe i kart kredytowych - alarmuje resort finansów.

Ministerstwo podaje przykładową treść fałszywego e-maila:

"Drodzy Klienci, Masz prawo do zwrotu podatku w wysokości 634.79 PLN Prześlij poniższy formularz, abyśmy mogli go przetworzyć Prosimy o jak najszybszy zwrot pieniędzy. Uzyskaj dostęp do formularza Kontynuacja procesu zwrotu kosztów może zająć do 24 godzin. Ten proces może zostać opóźniony, jeśli formularz zwrotu nie zostanie prawidłowo przesłany" - czytamy w ostrzeżeniu MF.

Ministerstwo zauważa, że przytoczona fałszywa wiadomość zawiera link do strony, która ma na celu wyłudzenie danych osobowych i danych kart kredytowych. "Nie należy otwierać tej strony - radzi MF.

Jednocześnie ministerstwo prosi, by w przypadku otrzymania e-maila o wskazanej lub podobnej treści niezwłocznie skontaktować się z administracją skarbową, pisząc na adres: [email protected] (PAP)

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy