Reklama

Uwaga na oszustów!

Opublikowano:
Autor:

Uwaga na oszustów! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwający obecnie proces cyfryzacji telewizji naziemnej jest okazją do uaktywnienia się oszustów podających się za przedstawicieli operatorów oferujących usługi w zakresie dostrajania odbiorników bądź tych, którzy będą proponować po atrakcyjnych cenach urządzenia do odbioru telewizji cyfrowej.Niestety korzystając z takich okazji, po wpłaceniu zaliczki możemy nigdy nie doczekać się właściwego urządzenia, dlatego lepiej kupować w sprawdzonych sklepach. Fałszywi akwizytorzy powołując się na nieprawdziwe informacje mogą także nakłaniać, zwłaszcza osoby starsze, do podpisywania nowych umów abonamentowych, rzekomo niezbędnych do odbioru telewizji cyfrowej.

Pierwsze wyłączenia sygnału analogowego nastąpiły w listopadzie 2012 roku. W województwie łódzkim będzie to następowało czterech etapach:I etap – 19 marca, II etap - 22 kwietnia, III etap - 20 maja, IV etap – 17 czerwca 2013 roku.

- W związku z takimi zagrożeniami Policja włącza się w kampanię informacyjną, ze szczególnym naciskiem na prewencję kryminalną. Policjanci za pośrednictwem mediów ale i podczas bezpośrednich spotkań głównie z seniorami apelują, aby z rozwagą podchodzić do promocyjnych ofert zakupów i podpisywania jakichkolwiek umów - informuje starszy aspirant Paweł Witczak. - Najbardziej narażoną grupą osób są ludzie starsi, samotnie mieszkający, którzy mogą stać się łatwym celem naciągaczy dlatego rozmawiajmy na temat z naszymi najbliższymi i wyczulajmy na zagrożenia - dodaje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE