Reklama

Uwaga! Nabijają w dekodery

Opublikowano:
Autor:

Uwaga! Nabijają w dekodery - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Okazja czyni złodzieja. Im bliżej procesu cyfryzacji, tym częściej oszuści naciągają mieszkańców na zakup niepotrzebnego dekodera. W naszym mieście sygnał analogowej telewizji naziemnej zostanie wyłączony w maju. - Moja ciocia dała się namówić na zakup takiego sprzętu, mimo że go nie potrzebuje. Od akwizytora usłyszała, że jeśli tego nie zrobi, zapłaci tysiąc złotych kary - zaalarmował naszą redakcję Czytelnik.fot. Dekodery są potrzebne wyłącznie osobom, które mają telewizory starego typu. Na zdjęciu Bartłomiej Piłacik z Media Expert.

Trwa cyfryzacja telewizji naziemnej. Niestety, naciągacze próbują wykorzystać tę sytuację i żerują na niewiedzy mieszkańców.

- Dekodera DVBT potrzebują wyłącznie osoby, które posiadają stare odbiorniki telewizyjne - kineskopowe i LCD sprzed około 4 lat. Nie mają one bowiem wbudowanego dekodera obrazu mpeg 4. Z pewnymi wydatkami muszą się również liczyć osoby, które korzystały z anten pokojowych. Do odbioru telewizji cyfrowej potrzebne są te zewnętrzne. Warto podkreślić, że mieszkańcy posiadający telewizję kablową czy też satelitarną nie potrzebują żadnych dodatkowych urządzeń - mówi Bartłomiej Piłacik z Media Expert.

- Od dawna firmy reprezentujące telewizje cyfrowe działają na naszym rynku i niezależnie od cyfryzacji potrafią zdarzyć się przypadku wprowadzania w błąd. Są to umowy zawierane poza lokalem przedsiębiorstwa, więc można z nich zrezygnować w terminie 10 dni. O ile oczywiście nie zamontują konsumentowi zestawu antenowego, wówczas za montaż trzeba zapłacić ale od umowy z operatorem tv można odstąpić - informuje Aleksandra Bielecka, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Kutnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE