Reklama

Reklama

Uwaga, nie zapomnijcie przestawić zegarków! W nocy czeka nas zmiana czasu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Uwaga, nie zapomnijcie przestawić zegarków! W nocy czeka nas zmiana czasu - Zdjęcie główne

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2021 | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak co roku, w ostatni weekend października zmieniamy czas z letniego na zimowy. To oznacza, że będziemy spać o godzinę dłużej, ale też - niestety - dzień będzie krótszy niż dotychczas.

Reklama

Zmiana czasu czeka nas w nocy z 30 na 31 października, mianowicie o godz. 3:00 czasu letniego środkowoeuropejskiego. Gwoli ścisłości, zegary przestawimy na godz. 2:00. Zmiana ta obowiązuje w Polsce na podstawie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017-2021. Co ciekawe, to ostatnia zmiana czasu dokonywana na podstawie tego rozporządzenia. 

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowuje bowiem nowe przepisy. Te będą obowiązywać od 2022 roku. Nie oznacza to jednak, że zmiana czasu z letniego na zimowy i odwrotnie odejdzie w niepamięć. Komisja Europejska zaleca państwom członkowskim UE kontynuowanie obecnych regulacji przez najbliższe 5 lat (2022-2026). 

- Przez kolejnych pięć lat, o ile Komisja Europejska nie powróci do prac nad odejściem od zmian czasu, będzie obowiązywał czas zimowy i letni. Prace nad odejściem od zmian czasu zostały zawieszone na szczeblu europejskim jeszcze przed pandemią - wyjaśnia resort.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy