Reklama

Uwaga! Od poniedziałku ponowne otwarcie ZUS, należy jednak pamiętać o...

Opublikowano:
Autor:

Uwaga! Od poniedziałku ponowne  otwarcie ZUS, należy jednak pamiętać o...  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 4 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych przywraca obsługę klientów w swoich placówkach. Odbywać będzie się ona z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa - dotyczy to zarówno pracowników ZUS, jak i klientów.

U pracowników będzie można m.in. uzyskać informacje jak złożyć wnioski, dokumenty, a także w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). W placówkach ZUS nadal pozostaną skrzynki, do których można samodzielnie składać dokumenty, wnioski lub pisma.

- Zachęcamy przy okazji wizyty w Zakładzie do zakładania profili na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i korzystania z usług elektronicznych. Konto na portalu PUE ZUS można założyć przez internet bez wychodzenia z domu - za pomocą profilu zaufanego lub bankowości elektronicznej - mówi Monika Kiełczyńska, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa łódzkiego.

Można je założyć również korzystając z pomocy pracownika ZUS, na salach obsługi klientów. Na PUE ZUS można samodzielnie pobrać potwierdzenia z danymi zgromadzonymi w ZUS oraz przekazać elektronicznie wnioski o wydanie stosownych zaświadczeń. Za pomocą PUE można także złożyć wnioski o pomoc z tzw. tarczy antykryzysowej.

Otwarcie sal obsługi klientów odbędzie się zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

- Ze względu na bezpieczeństwo prosimy, aby odwiedzać placówki ZUS tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. Do czasu obowiązywania wytycznych rządowych, odwiedzający powinni posiadać środki ochrony osłaniające nos i usta - apeluje Monika Kiełczyńska.

Obsługa w placówkach ZUS będzie realizowana przy zachowaniu zasady odpowiedniego odstępu między klientami oczekującymi na obsługę (minimum 1,5 metra między osobami). Klienci będą wpuszczani pojedynczo, w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy.

Przy stanowisku będzie mogła przebywać tylko jedna osoba. Osoby towarzyszące nie będą mogły podejść do stanowiska razem z osobą obsługiwaną, za wyjątkiem osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka migowego, pełnomocników lub rodzica z dzieckiem.

W poniedziałki placówki będą dostępne od godz. 8:00 do godz. 18:00, w pozostałe dni robocze od godz. 8:00 do 15:00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE