Reklama

Reklama

Uwaga pasażerowie ŁKA: jest nowy wakacyjny rozkład jazdy. Jak będą jeździć pociągi z Kutna?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Uwaga pasażerowie ŁKA: jest nowy wakacyjny rozkład jazdy. Jak będą jeździć pociągi z Kutna?  - Zdjęcie główne

Nowy rozkłąd wszedł w życie 13 czerwca | foto poglądowe/archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 13 czerwca do 28 sierpnia Łódzka Kolej Aglomeracyjna świadczyć będzie usługi według wakacyjnego rozkładu. Zmiany dotyczą także kutnowskiej linii.

Reklama

Wraz z wakacyjną korektą rozkładu jazdy obowiązująca od 13 czerwca, pociągi ŁKA będą obsługiwać dwa nowe przystanki Łódź Retkinia oraz Łódź Warszawska. Przewoźnik poinformował również o najważniejszych zmianach na poszczególnych liniach. Otwarte zostaną dwa nowe przystanki Łódź Retkinia oraz Łódź Warszawska. 

Najważniejsze zmiany na liniach: 

Linia kutnowska i obwodowa

Ze względu na przebudowę stacji Łódź Kaliska oraz Zgierz za wybrane pociągi na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz lub Łódź Pabianicka – Zgierz uruchomiona zostanie zastępcza   komunikacja autobusowa.

W dniach 9 – 16 lipca br., z powodu wyłączenia z ruchu jedynego toru łączącego stację Łódź Kaliska z Łodzią Karolewem i dalej Łódź Chojny, pociągi kursujące przez Łódź Kaliską będą prowadzone drogą okrężną przez stacje Łódź Retkinia i Łódź Lublinek, ze zmianą kierunku jazdy na stacji Łódź Lublinek i dwukrotnym zatrzymaniem na stacji Łódź Retkinia. Część pociągów z linii sieradzkiej pojedzie w tym okresie przez Zgierz i Łódź Stoki.

Niektóre połączenia na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz będą realizowane autobusami.

Zamknięty dla ruchu pociągów pozostanie odcinek od stacji Zgierz do stacji Kutno. Za pociągi zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Niektóre przystanki  wyznaczono poza stacjami kolejowymi, dlatego prosimy o dokładne zapoznanie się z ich położeniem. Informacje dostępne są na stronie internetowej www.lka.lodzkie.pl, będą również zamieszczone na każdej stacji przez PKP PLK. 

W weekendy i dni wolne od pracy między stacjami Kutno i Ostrowy pojadą 4 pary autobusów jako uzupełnienie oferty kolejowej, która między tymi stacjami funkcjonuje tylko w dni robocze.

Uruchomiony zostanie dodatkowy autobus, który będzie kursował na trasie  Zgierz - Kutno (odjazd o godzinie 13:43, po skomunikowaniu z pociągiem z Łodzi Widzewa i Łodzi Kaliskiej). Ponadto 4 autobusy będą kursowały codziennie, a nie jak wcześniej, tylko w dni robocze.

Ze względu na wydłużenie czasu przejazdu w godzinach porannych z Kutna do Zgierza i popołudniowych ze Zgierza do Kutna zostaną uruchomione dwie pary autobusów typu „SPRINTER”, które pojadą inną trasą, bez postojów pomiędzy Zgierzem a Kutnem. Dzięki temu czas przejazdu na całej trasie pozostanie zbliżony do tego sprzed remontu.

Na stacji Zgierz pasażerowie będą mieli około 10 min. czasu na przesiadkę z i do pociągów w/z kierunku Łodzi. Autobusy odjadą i przyjadą pod dworzec kolejowy.

Linia sieradzka

Nadal kursować będzie para pociągów przyśpieszonych ŁKA jadących z Łodzi do Sieradza w godzinach porannych i popołudniowych. 

Popołudniowy pociąg przyspieszony pojedzie w relacji Łódź Fabryczna – Łódź Widzew – Zgierz – Łódź Kaliska – Sieradz, zapewniając bezpośrednie połączenie w szczycie przewozowym, bez konieczności przesiadki podróżnych jadących w kierunku Zgierza na stacji Łódź Kaliska.

Otwarty zostanie nowy przystanek Łódź Retkinia, co znacznie ułatwi podróż, zwłaszcza w przypadku pociągów kursujących z pominięciem stacji Łódź Kaliska.

Ze względu na prowadzone prace remontowe pomiędzy Zduńską Wolą a Sieradzem za 6 pociągów kursujących na tym odcinku pojadą autobusy zastępcze. 

Linia łowicka

Kontynuacja  modernizacji stacji Łowicz Główny spowoduje zmiany godzin odjazdów i przyjazdów pociągów. 

Na odcinku Łowicz Przedmieście – Łowicz Główny za wszystkie pociągi pojadą autobusy zastępcze, co umożliwi Zarządcy Infrastruktury dalsze prowadzenie planowych prac modernizacyjnych oraz płynny ruch pozostałych pociągów przez remontowaną stację Łowicz Główny.

Dodatkowo, w dniach 25 czerwca – 2 lipca br. wszystkie pociągi kursujące na odcinku Zgierz – Łowicz Główny zostaną zastąpione autobusami. 

Linia Skierniewice – Łowicz - Kutno

Prowadzona modernizacja linii i stacji na odcinku Kutno – Łowicz oraz całkowita przebudowa linii na wjeździe do stacji Łowicz Główny, spowodowały, iż za większość pociągów kursujących w relacji Skierniewice – Łowicz Główny – Kutno -  Skierniewice pojadą na całej trasie autobusy zastępcze. Jedynie pierwsze dwa poranne połączenia z Kutna do Skierniewic i ostatni popołudniowy pociąg ze Skierniewic do Kutna będą kursowały jako pociągi.

Aby zminimalizować utrudnienia, godziny kursowania autobusów zostały ustalone z uwzględnieniem wniosków podróżnych. ZKA przewiduje dodatkowe przystanki w Sierakowicach k/Skierniewic, Mokrej oraz Polesiu.

Linia Łódź Widzew – Łódź Stoki – Zgierz

Otwarcie przystanku Łódź Warszawska poprawi dostęp mieszkańców północnych i wschodnich dzielnic miasta do kolei. Pasażerowie podróżujący na tej linii będą mieli do dyspozycji łącznie pięć przystanków.

Zostaną uruchomione dodatkowe połączenia popołudniowe i wieczorne oraz zmienione na codzienne terminy kursowania wybranych pociągów. Dodatkowo, skład jadący po godzinie 15:00 zapewni bezpośredni dojazd do Sieradza przez Łódź Kaliską.

Linia Łódź Fabryczna – Skierniewice

Ze względu na prace modernizacyjne prowadzone w weekendy pomiędzy stacjami Rogów a Płyćwia, za wybrane kursy na odcinku Koluszki – Skierniewice pojadą autobusy zastępcze.

Linia Łódź Fabryczna - Tomaszów Mazowiecki - Drzewica

Kontynuowane będzie połączenie kolejowo – autobusowe, które zapewni dojazd do Łodzi na godzinę 6:00 i powrót po godzinie 22:00. Na odcinku Tomaszów Mazowiecki  - Koluszki – Tomaszów Mazowiecki pojadą szybkie busy, które w Koluszkach zostaną dogodnie skomunikowane z pociągami do/z Łodzi Fabrycznej przez Łódź Widzew. Pokonanie całej trasy będzie możliwe w czasie niewiele dłuższym niż bezpośrednim pociągiem – różnica wyniesie jedynie ok. 10 min. 

Utrzymane zostaną skomunikowania wybranych połączeń do/z Drzewicy z pociągami do/z Radomia (kursy realizują Koleje Mazowieckie).

Linia Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia

Przez całe wakacje, w weekendy i dni świąteczne, utrzymane zostaną kursy wszystkich 18 pociągów ŁKA Sprinter.

Ze względu na kontynuację przebudowy stacji Warszawa Zachodnia oraz dalekobieżnej linii średnicowej na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna, 6 par pociągów pojedzie do Warszawy Głównej przez Warszawę Zachodnią. Dwie pary pociągów dojadą do stacji Warszawa Centralna, a jedna do Warszawy Wschodniej przez Warszawę Centralną.

Przypominamy o obowiązującej w ŁKA atrakcyjnej ofercie umożliwiającej podróż przez 75 minut środkami lokalnego transportu zbiorowego w Warszawie – tramwaje, autobusy i metro.

Dla ułatwienia planowania podróży do/ze stolicy, po wprowadzonych przez Zarządcę Infrastruktury zmianach, zostaną zamieszczone na stronie internetowej ŁKA dodatkowe informacje, a rozkłady jazdy będą podawane na krótsze okresy czasu, osobno dla pociągów ŁKA SPRINTER.

Ze względu na prowadzone prace remontowe pomiędzy stacjami Rogów – Płyćwia we wszystkie weekendy, z wyłączeniem 13 czerwca i 28 sierpnia, pociągi pojadą ze zmienionym rozkładem jazdy. 

Szczegółowe rozkłady jazdy są dostępne pod adresem: www.lka.lodzkie.pl/Rozklady-jazdy

Opis kursowania Zastępczej Komunikacji Autobusowej dostępny jest na stronie: 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy