Reklama

Reklama

Uwaga, podszywają się pod pracowników starostwa! Absolutnie nie podawaj im swoich danych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Uwaga, podszywają się pod pracowników starostwa! Absolutnie nie podawaj im swoich danych - Zdjęcie główne

Uwaga, podszywają się pod pracowników Starostwa Powiatowego w Kutnie! | foto poglądowe/archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia To już prawdziwa plaga. Po doniesieniach kutnowskiej policji o serii oszustw dokonywanych na tzw. legendę, pojawiają się kolejne informacje o próbach wyłudzeń danych. Tym razem przed oszustami ostrzegają urzędnicy ze starostwa powiatowego.

Reklama

Jak przekazuje Powiat Kutnowski, mieszkańcy informują o osobach podszywających się pod pracowników Starostwa Powiatowego w Kutnie.

- Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska zwraca się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności w udostępnianiu informacji przez telefon. Nadmieniamy, iż pracownicy Wydziału nie korzystają z nr komórkowych w załatwieniu spraw oraz Starostwo Powiatowe nie prowadzi ewidencji źródeł ogrzewania zlokalizowanych w budynkach indywidualnych - przestrzega urząd. 

Poniżej znajdziecie listę dostępnych numerów telefonu, z  których korzysta Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska:

- 24 355 47 67
- 24 355 47 60
- 24 355 47 58
- 24 355 47 53

Należy dodać, że to nie jedyne próby oszustw i wyłudzenia dacych, jakie w ostatnim czasie obserwuje się w Kutnie i okolicach. Duża liczba zgłoszeń dotyczących oszustw na tzw. legendę wpływa do kutnowskiej komendy. Konsumenci, w tym seniorzy, coraz częściej padają ofiarą cyberoszustów.

 Podszywanie się pod pracowników banków lub instytucji, fałszywe telefony, SMS-y, e-maile o rzekomych zagrożeniach lub niedopłatach. Oszuści stosują różne pułapki i niemal codziennie wymyślają nowe. Każda z nich zmierza do przejęcia kontroli nad rachunkiem bankowym, aby ukraść zgromadzone na nim środki.

- Uważaj, oszuści stosują różne pułapki, niemal codziennie wymyślają nowe. Każda z nich zmierza do przejęcia kontroli nad Twoim kontem, aby ukraść zgromadzone na nim pieniądze. Zobacz jak to robią! - alarmują kutnowscy policjanci. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy