Reklama

Reklama

Uwaga: problemy z dostawą wody, wszystko przez modernizację. Wydano komunikat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Uwaga: problemy z dostawą wody, wszystko przez modernizację. Wydano komunikat - Zdjęcie główne

Uwaga: problemy z dostawą wody, wszystko przez modernizację. Gmina wydała komunikat | foto poglądowe/archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na przerwy w dostawie lub spadki ciśnienia wody muszą być przygotowani mieszkańcy gminy Bedlno. To efekt prac modernizacyjnych, prowadzonych w SUW Pniewo.

Reklama

Jak informują władze gminy Bedlno, trwa płukanie sieci wodociągowej.

- Przepraszamy za przedmiotowe utrudnienia. Prosimy o wyrozumiałość w związku z zaistniałą sytuacją.

Gmina Bedlno obecnie realizuje dwie inwestycje w zakresie dostarczania wody: Modernizacja SUW Pniewo; Budowa wodociągu Kamilew – Pniewo.

Ja czytamy w komunikacie, w SUW Pniewo prowadzone są prace w ramach inwestycji pn. Modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę – Stacja Uzdatniania Wody w miejscowości Pniewo gmina Bedlno. Wykonawcą zadania jest INSTALCOMPACT Sp. z o.o. z siedz. Tarnowo Podgórne, podwykonawcą TBI sp. z o.o. z siedz. Miechucino.

- W pierwszej kolejności na terenie SUW został wykonany nowy zbiornik wyrównawczy oraz przystąpiono do montażu nowych filtrów, do uzdatniania wody. Woda uzdatniana będzie w 8 zestawach filtracyjnych DN 2000. W filtrach zasypywane są złoża kwarcowe i katalityczne do oczyszczania wody ze związków żelaza i manganu. Wykonawca w pierwszej kolejności przystąpił do ww. prac, aby jak najszybciej dostarczać mieszkańcom wodę dobrej jakości. Mamy nadzieję, że w marcu 2023r. uda się dostarczać wodę już z zastosowaniem uzdatniania na nowych filtrach - informuje gmina Bedlno. 

Po wykonaniu technologii w SUW, prowadzone będą roboty budowlane w obiekcie, w tym m.in. wymiana stolarki, docieplenie ścian i stropodachu.
Do SUW Pniewo dostarczana będzie rurociągiem (długości około 6, 5 km) woda z dwóch nowych studni w Kamilewie. Firma INSTAL- GLOBAL Tomasz Stępczyński wykonuje rurociąg przesyłowy wody surowej z Kamilewa do Pniewa (obecnie wykonano ok. 1 km nowego wodociągu).

Info: Gmina Bedlno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy