Reklama

Uwaga! W Kutnie grasuje oszust!

Opublikowano:
Autor:

Uwaga!  W Kutnie grasuje oszust! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uwaga kutnianie! Mężczyzna w wieku 45-50 lat, niskiego wzrostu, ubrany na czarno, chce zamienić pieniądze, przy czym oszukuje. Najpierw na drobne, później na grube. Robi to bardzo szybko i sprawnie!

Takie sygnały dostaliśmy od naszych czytelników, którzy spotkali się z próbą oszustwa lub zostali oszukani:

- Około godziny 11 wszedł do zakładu mężczyzna, podszedł do mnie prosząc o rozmienienie pięciu banknotów po 10 zł na całe 50 zł. Po chwili, gdy wydawałam 50 zł, zaczął kręcić i tak mnie zakręcił, że chce ich wymienić to na 100, więc wymieniłam, na końcu jeszcze doszły dwa banknoty po 10 zł na całe 20 zł. Mężczyzna wyszedł bardzo szybko z zakładu. Wszystko działo się bardzo szybko, mężczyzna bardzo mieszał, aż sama się pogubiłam. Po 5 minutach przeanalizowałam całą sytuację i przeliczyłam stan kasy - okazało się, że brakuje 50 zł. - mówi pani Daria Z. - Postanowiłam ostrzec inne osoby i udostępniłam post na portalu społecznościowym, który uświadomił również innej osobie, że została oszukana w ten sam sposób godzinę później. Zgłosiłyśmy sprawę na policję - dodaje.

Jak się okazuje, przypadków oszustwa w Kutnie jest więcej:

- Po Kutnie od paru dni grasuje oszust. Chce rozmienić, bądź zamienić na grube pieniądze i tak zwinnie i szybko to robi, że najczęściej brakuje 50 zł. Sprawa jest już zgłoszona na policję - informuje pani Izabela B.

Z relacji wynika, że mężczyzna często porusza się samochodem, próbuje się dostać na klatkę schodową często podając się za pizzermana.

- Przychodzi mężczyzna ubrany na czarno w czarnej czapce z zapytaniem o zamianę pieniędzy drobnych na grube. Najpierw pyta o 50zł żeby mu zamienić na 5 dziesiątek, po czym jak się wyciąga, to zaraz pyta, czy może jeszcze 100 zł zamienić i tak mąci, że zostawia 100, a zabiera 150zł - wyjaśnia pani Izabela B. - Ciężko to opisać tak to zrobił - dodaje.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie, została zgłoszona taka sytuacja, jednak mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia.

W godzinach popołudniowych wpłynęły do naszej jednostki dwa zawiadomienia dotyczące przestępstwa oszustwa. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku sprawca działał w podobny sposób próbując zamienić drobne pieniądze w banknotach na jeden większy banknot czym doprowadził pokrzywdzone do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Trwają czynności w kierunku ustalenia sprawcy oszustw - informuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Uważajcie zatem!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE