Reklama

Uważajcie: kieszonkowcy w natarciu! „Kradną podczas zakupów”

Opublikowano:
Autor:

Uważajcie: kieszonkowcy w natarciu! „Kradną podczas zakupów”  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia „Okazja czyni złodzieja” - zwłaszcza podczas przedświątecznych zakupów. Dlatego też grudzień to czas wzmożonej aktywności kieszonkowców, którzy od początku tego miesiąca dokonali już kilku kradzieży. Kutnowska policja przestrzega i apeluje o ostrożność.

Rzucając się w wir świątecznych zakupów łatwo stracić czujność, co łatwo mogą wykorzystać kieszonkowcy. Ich łupem najczęściej padają portfele z damskich torebek. W samym grudniu w ubiegłym roku kutnowska policja otrzymała 13 zgłoszeń o takich kradzieżach. Kilka zdarzeń dotyczyło również kradzieży telefonów komórkowych. Z kolei w tym roku od początku miesiąca (stan na 19 grudnia) odnotowano 7 takich zdarzeń.

Policja apeluje:

- Wybierając się na zakupy warto pamiętać, aby nie przechowywać całej gotówki i wszystkich kart kredytowych w jednym miejscu. Korzystając z bankomatów lepiej wybrać urządzenia znajdujące się w ruchliwym i dobrze oświetlonym miejscu. Nie należy rónież zapisywać kodu PIN na karcie bankomatowej, a wybijając numer osłaniaj klawiaturę. Na zakupy zaopatrz się w torebkę na długim pasku i przewieś ją przez ramię, tak aby zawsze mieć ją „na oku”. W czasie załatwiania sprawunków unikaj miejsc zatłoczonych i nie wdawaj się w rozmowy z przygodnie napotkanymi osobami. Parkując samochód przed marketami wybieraj tylko dobrze oświetlone miejsca, a najlepiej skorzystaj z parkingów strzeżonych. Wysiadając pamiętaj o zamknięciu pojazdu i włączeniu urządzeń alarmowych. Nie pozostawiaj w samochodzie na widocznym miejscu cennych i atrakcyjnych przedmiotów. Unikajmy również zakupów alkoholu niewiadomego pochodzenia na bazarach i targach, które mogą narazić nas na utratę zdrowia oraz wszelkiego rodzaju biżuterii i sprzętu elektronicznego, co może skutkować odpowiedzialnością karną za nieumyślne przestępstwo paserstwa

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE