Reklama

Uważajmy na przejazdach kolejowych

Opublikowano:
Autor:

Uważajmy na przejazdach kolejowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy policjanci oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przestrzegali dzisiaj kierowców, jakie zagrożenie niesie za sobą lekceważenie przepisów i brak rozwagi w trakcie przekraczania przejazdów kolejowych. Wszystko w ramach akcji "Bezpieczny przejazd kolejowy".

22 lipca 2016 roku na wybranych przejazdach kolejowych mundurowi wspólnie ostrzegali kierujących oraz przechodzących pieszych o zagrożeniach związanych z lekceważeniem przepisów prawa i brakiem ostrożności.

W Polsce jest prawie 14 tysięcy przejazdów kolejowych. Rocznie policjanci odnotowują na nich blisko 250 wypadków, gdzie średnia liczba osób ponoszących śmierć wynosi około 40. W powiecie kutnowskim mamy około 50 przejazdów kolejowych. W 2016 roku doszło na nich do 3 kolizji drogowych bez osób rannych, natomiast w całym 2015 roku odnotowano 6 kolizji.

Główną przyczyną zdarzeń jest ignorowanie przepisów o ruchu drogowym. Najczęściej kierujący próbują pokonać przejazd tuż przed zbliżającym się pociągiem, omijają zamknięte półrogatki, nie stosują się do obowiązujących znaków. Zdarzenia na szlakach kolejowych są tragiczne w skutkach, dlatego policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei prowadzą działania profilaktyczne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE