Reklama

Reklama

Vandemoortele Polska uzyskała kolejne zezwolenie na działalność w ŁSSE

Opublikowano: wt, 8 wrz 2015 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łodzi wręczono kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności sześciu inwestorom m.in. kutnowskiej firmie Vandemoortele Polska Sp. z o.o. W uroczystości uczestniczył prezydent Zbigniew Burzyński.W imieniu Vandemoortele Polska Sp. z o.o. zezwolenie odebrali Filip Goethlas, Dyrektor Dywizji Piekarniczej na Europę oraz Mariola Bryk, Dyrektor ds. Finansowych i Personalnych na Europę Centralną.

Reklama

Vandemoortele Polska Sp. z o.o. należy do belgijskiej Grupy Vandemoortele zajmującej się produkcją i sprzedażą produktów spożywczych, w szczególności mrożonych wyrobów piekarniczych oraz margaryn i tłuszczy.

Projekt spółki zakłada budowę nowego zakładu produkcyjnego w Kutnie, w którym produkowane będzie głównie mrożone pieczywo, przede wszystkim kajzerki i bagietki. Przewidywane nakłady inwestycyjne na realizację zakładu to kwota ponad 125 mln zł. Zatrudnienie w nim znajdzie ok. 60 pracowników.
Na terenie Podstrefy Kutno ŁSSE dotychczas produkcję uruchomiło 15 firm, które zrealizowały już nakłady inwestycyjne na poziomie przekraczającym 1 mld zł, zatrudniając przy tym ponad 1 700 osób. W trakcie budowy jest kolejnych pięć zakładów przy ul. Stalowej, Poprzecznej, Żołnierskiej czy Intermodalnej. Plasuje to Kutno w ścisłej czołówce spośród wszystkich 44 podstref w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)