Reklama

VII Kutnowska Noc w Muzeum

Opublikowano:
Autor:

VII Kutnowska Noc w Muzeum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W sobotę, 16 maja zapraszamy do udziału w VII Kutnowskiej Nocy w Muzeum organizowanej w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Jedną z atrakcji sobotniej imprezy będzie koncert zespołu Aviaccord - musette.Piosenka francuska, szlagiery i tanga XX – lecia międzywojennego - całość zaaranżowana na aksamitny, dźwięczny i klarowny głos kobiecy a wykonywana z towarzyszeniem akordeonu, kontrabasu i instrumentów perkusyjnych. Polskie tanga i oryginalne standardy piosenki francuskiej od XX-lecia międzywojennego do współczesności, łączy wspólny wyróżnik dobrej melodii i tekstu. Grupa poza autorskimi aranżacjami w/w programu, wykonuje również kompozycje Tomasza Drabiny.

Jak co roku, Muzeum zaprosi mieszkańców do bezpłatnego zwiedzania wystaw stałych („Miasto w czasie i przestrzeni”, „Rzeźba po kutnowsku”) oraz wystawy czasowej „Alfabet mody XX wieku” (oprowadzanie kuratorskie o godz. 18:00 i 22:00). O godz. 20:00 będzie można wysłuchać wykładu dra Piotra Szaradowskiego „Złoty okres paryskiego krawiectwa”.

Zeszłoroczna Noc w Muzeum, poświęcona kutnowskiej straży pożarnej, spotkała się z bardzo pozytywnym odzew ze strony mieszkańców, dlatego w tym roku nocne zwiedzanie obejmie również Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. Kutnowscy strażacy przygotowali, poza zwiedzaniem Strażnicy, dodatkowe atrakcje: tor przeszkód dla najmłodszych, możliwość zdobycia Karty Ratowniczej oraz pokaz ratownictwa technicznego.

Do współpracy przy organizacji tegorocznej edycji imprezy Muzeum zaprosiło również Stowarzyszenie Kutnowska Kuźnia Kultury. Członkowie tego stowarzyszenia zabiorą przybyłych gości w „Muzyczną podróż przez dekady”. W autobusie stojącym na Placu Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie w godz. 18:00-21:00 będzie odbywała się prezentacja stylów muzycznych i pasujących do nich trendów mody z okresu lat 60-tych, 70-tych i 80-tych.
W związku z odbywającą się imprezą, w dniu 16 maja w godz. 14:00 –01:00 ul. Witosa zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Za utrudnienia przepraszamy.

Program imprezy:
Muzeum Regionalne w Kutnie (Plac Marsz. J. Piłsudskiego 20)
17:00-23:00 – zwiedzanie wystaw stałych i wystawy czasowej „Alfabet mody XX wieku”
18:00-18:30, 22:00 -22:30 – oprowadzania kuratorskie po wystawie „Alfabet mody XX wieku”
20:00 – wykład dra Piotra Szaradowskiego „Złoty okres paryskiego krawiectwa”

Scena na Plac Marsz. J. Piłsudskiego
17:00 - 19:00 – pokaz konkursowy „Z modą przez XX wiek” i II Teatralny Festiwal Przedszkolny
21:00 – 22:00 - koncert zespołu Aviaccord – musette quartet (piosenka francuska, szlagiery i tanga XX – lecia międzywojennego)

Autobus na Placu Marsz. J. Piłsudskiego
18:00 - 21:00 – Podróż muzyczna przez dekady

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej (ul. 1 Maja 7)
18:00-21:00 - zwiedzanie Strażnicy, tor przeszkód, Karta Ratownicza
19:00 - pokaz ratownictwa technicznego

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE