Reklama

W Bedlnie rozmawiali o rozwoju rolnictwa

Opublikowano:
Autor:

W Bedlnie rozmawiali o rozwoju rolnictwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jaki pomysł ma rząd na rozwój rolnictwa i co kryje się pod hasłem "dobra zmiana"? Czy polski rolnik ma szansę konkurować z farmerami z krajów zachodnich? Między innymi na te pytania odpowiadał mieszkańcom Bedlna sekretarz stanu w resorcie rolnictwa i rozwoju wsi, Jacek Bogucki, który przyjechał na zaproszenie posła Tadeusza Woźniaka i radnego sejmiku województwa Roberta Baryły.

Sekretarz stanu w resorcie rolnictwa podkreślał, że tzw. dobra zmiana nie może ominąć także rozwoju wsi. W tym celu ważne jest pokonanie trudności, z którymi musi sobie poradzić ministerstwo.

- Naszym celem jest zrównoważony kraj. To oznacza rozwój w tych dziedzinach, które dotąd były poniekąd zapomniane. Takim sektorem jest rolnictwo, które przez ostatnie 27 lat było w trudnej sytuacji - mówił Jacek Bogucki.
Sekretarz stanu podkreślał, że w resorcie rolnictwa na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za finanse oraz rynki rolne. Mówił także o tym, że niebagatelny wpływ na polskie rolnictwo ma sytuacja na rynkach światowych, zwłaszcza rosyjskie embargo, trudna sytuacja na rynku chińskim oraz wahające się ceny ropy

- Jest tendencja, że kiedy cena za baryłkę ropy rośnie, to kilka miesięcy później wzrasta też cena żywności. Rolnicy powinni działać wspólnie, w spółdzielniach rolniczych. To daje pewność sprzedaży po dobrych cenach - mówił sekretarz stanu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE