Reklama

Reklama

W Krośniewicach głośno czytają

Opublikowano: pt, 2 paź 2015 10:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypada 29 września, był okazją do wprowadzenia dzieci w magiczny świat bajek i opowiadań.Tego dnia Bibliotekę Publiczną – Oddział dla dzieci i młodzieży w Krośniewicach odwiedziła grupa „Krasnoludki” z Przedszkola Miejskiego w Krośniewicach pod opieką wychowawczyni Renaty Zemło. Wrześniowe spotkanie literacko-plastyczne dotyczyło uroków jesieni.

Reklama

Przygotowano wystawkę książek o jesieni i ekspozycję tematyczną pod hasłem „Już jesień”. Goście biblioteki z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania Marcina Przewoźniaka pt. ,,Agatka na tropach jesieni”.

Przedszkolaki aktywnie brały udział w rozwiązywaniu zagadek o warzywach i uczyły się wiersza „Jesień”. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat aktualnej pory roku, wymieniły atrybuty jesieni (np. kolorowe liście, słoneczniki, jabłuszka, pomidory) a także przekonały się, że piękno przyrody może budzić emocje człowieka bezpośrednio lub poprzez tekst literacki.

Podczas spotkania odbyły się też zabawy integracyjne, które dały dzieciom dużo radości płynącej ze wspólnej zabawy. Zgodnie z tematem przewodnim na koniec spotkania pięciolatki pokolorowały rysunki o tematyce jesiennej.

Głośne czytanie przedszkolakom rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata, kształtuje też nawyk czytania książek. Dzieci przekonują się, że czytanie to ważna umiejętność i prawdziwa przyjemność, co działa motywująco i pozwala łatwiej pokonać trudności, które zwykle towarzyszą poznawaniu liter i mozolnej pracy nad płynnością.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)