Reklama

W Kutnie nie będzie takich przystanków. Ale jest szansa na...

Opublikowano:
Autor:

W Kutnie nie będzie takich przystanków. Ale jest szansa na... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o dość oryginalnym pomyśle jednego z radnych (KLIK). W skrócie – chodzi o obsadzenie przystanków i wiat śmietnikowych roślinnością.

- W Kutnie duże zmiany następują na przystankach MZK. Uważam, że dopełnieniem byłoby obsadzenie przystanków MZK roślinnością. Wpisałoby się to w krajobraz jako pożyteczny, estetyczny i charakterystyczny element zieleni miejskiej i równocześnie umilało oczekiwanie pasażerom na autobus. Latem zaś osłaniałoby i dawało cień przed słońcem – pisał w swojej interpretacji radny Robert Stępniewski.

Proponował, by podobne działania zostały podjęte względem altan śmietnikowych. Wiceprezydent Zbigniew Wdowiak odpowiadając na interpelację informuje, że:

- Montując wiaty zadbano aby zlokalizowane one były na terenie utwardzonym i uszczelnionym m.in. w celu ułatwienia utrzymania czystości i zabezpieczenia podłoża przed ewentualnym zanieczyszczeniem przez składniki gromadzonych odpadów – pisze w odpowiedzi Z. Wdowiak.

Zastępca prezydenta podkreśla, że zastosowanie roślinności, o której mowa w interpelacji, może powodować konieczność rozbiórki fragmentów istniejącego podłoża, w celu przygotowania terenu pod nasadzenia.

- Obecnie mogę poinformować, że Miasto rozważy możliwość wykorzystania roślinności do poprawy estetyki wiat śmietnikowych (zaznaczam równocześnie, że nie wszystkie wiaty są własnością Miasta) – czytamy w piśmie.

Sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana w przypadku wiat przystanków.

- Miasto nie może ingerować w najbliższym czasie w te konstrukcje z powodu trwałości projektu jakim są one objęte (wiaty zakupione były z funduszy zewnętrznych i obowiązuje je okres 5 letniej trwałości) – kończy wiceprezydent.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE