Reklama

Reklama

W Kutnie powstało nowe boisko: „Codziennie jest tutaj dużo dzieci” [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miłośnicy sportu mogą już korzystać z nowego boiska wielofunkcyjnego. Obiekt wybudowany został na osiedlu Graniczna w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

Osiedle bloków wielorodzinnych przy ul. Granicznej w Kutnie od lat zamieszkuje duża ilość dzieci i młodzieży, która wcześniej nie miała miejsca, gdzie mogłaby spędzać wolny czas i rozwijać swoje umiejętności sportowe. Budowa boiska miała być dla nich alternatywą do dbania o sprawność fizyczną oraz miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński ocenia, że jest to bardzo trafiony pomysł, który odpowiada na potrzeby mieszkańców.

- Obserwuję, że codziennie jest tutaj dużo dzieci korzystających z boiska. Widać ewidentnie, że było to bardzo potrzebne, a więc bardzo dobry pomysł i takie pomysły są najważniejsze – mówi Zbigniew Burzyński.

Pomysłodawcą projektu był radny Rady Miasta Kutno Łukasz Walczak, który podkreśla, że ta inwestycja to potrzeba zgłaszana przez samych mieszkańców osiedla.

- W ubiegłym roku złożyłem projekt do Kunowskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki pomocy mieszkańców udało się nam się wygrać. Zostało zbudowane boisko ze sztuczną nawierzchnią. Zainstalowano bramki i kosze, a dodatkowo TBS w Kutnie wsparł nas i ogrodził boisko – mówi Łukasz Walczak.

Mieszkańcy osiedla jednoznacznie przyznają, że boisko było bardzo potrzebne.

- Nawet, gdy zakładane było ogrodzenie, to już dzieci tutaj się bawiły. Najpierw dzieci najmłodsze, później nieco starsze, a na koniec najstarsze i tak przez cały dzień. Kiedyś było boisko prowizoryczne, które później zostało zaniedbane i zarosło – mówi jedna z mieszkanek.

Boisko przy ul. Granicznej kosztowało 150 000 złotych. Dodatkowe 80 000 zł to koszt zainstalowania ogrodzenia.

Info: UM Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy