Reklama

Reklama

W Kutnie powstało nowe miejsce dla dzieci. Ile kosztowało i gdzie je znaleźć? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Oficjalnie oddano do użytku nowe miejsce, dzięki któremu dzieciaki z naszego miasta zyskują kolejną przestrzeń do spędzania czasu. Inwestycja powstała dzięki projektowi złożonemu do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

Pani Dominika Czapiewska zaproponowała, by w Kutnie powstał tor do jazdy na rolkach, wrotkach, deskorolkach i hulajnogach. Wystarczy krótki spacer ulicami miasta by dostrzec, że nie brakuje u nas dzieci lubiących właśnie taką aktywność. Zapewne dlatego ten pomysł przypadł do gustu głosującym w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim i został wybrany do realizacji.

- Jazda na rolkach jest świetną rozrywką i relaksem dla każdego - niezależnie od wieku, a w naszym mieście brak jest miejsca gdzie można bezpiecznie uprawiać ten sport – argumentowała Pani Dominika.

Tor jest wykonany z gładkiego asfaltu, ma kształt pętli. Projektodawczyni dodawała, że taki tor jest idealnym miejscem zwłaszcza dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z taką formą aktywności.

- Dostępne przestrzenie publiczne dzielone są z pieszymi i innymi użytkownikami (parki, chodniki, boiska, place zabaw) co zwiększa ryzyko wypadków i urazów, a taki odizolowany tor zapewniłby amatorom w/w sportów pełne bezpieczeństwo. Nierówności na chodnikach również zwieszają ryzyko kontuzji. Projekt ma na celu poprawić bezpieczeństwo oraz zwiększyć zainteresowanie m.in. jazdą na rolkach będącą świetną formą aktywnego spędzania czasu wolnego. Jazda na rolkach jest znakomitą rozrywką i relaksem dla każdego - niezależnie od wieku, a tor do jazdy na rolkach zwiększy ofertę sportowo - rekreacyjną miasta – pisała Pani Dominika w projekcie złożonym do KBO.

Tor znajduje się tuż obok Szkoły Podstawowej nr 9 przy ulicy Jagiełły w Kutnie. Koszt jego wykonania wyniósł około 150 tysięcy złotych.

To nowe miejsce na sportowej i rekreacyjnej mapie Kutna jest dostępne dla wszystkich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy