Reklama

W Kutnie powstanie rondo im. Żołnierzy Wyklętych?

Opublikowano:
Autor:

W Kutnie powstanie rondo im. Żołnierzy Wyklętych? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeszcze w tym roku na Skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury, Grunwaldzkiej, Wyszyńskiego i Troczewskiego powstanie rondo. Mieszkańcy Kutna chcieliby, aby jego nazwa nawiązywała do bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego.

Radni Jacek Saramonowicz, Robert Feliniak i Tomasz Rędzikowski wyszli naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i złożyli interpelację w sprawie nadania nowemu rondu imienia „Żołnierzy Wyklętych”. W piśmie do Prezydenta argumentują, że byłoby to symbolicznie związane z położnym niedaleko rondem im. rtm. Witolda Pileckiego.

- Z tego co wiem to duża grupa mieszkańców i różne stowarzyszenia oczekują, że nazwa nowego ronda będzie swego rodzaju uhonorowaniem dla żołnierzy podziemia niepodległościowego. W obecnych czasach możemy głośno przypominać o naszej historii i tym samym edukować młodzież. Ta inicjatywa jest tego przykładem – mówi radny, Robert Feliniak

Zapytaliśmy Urząd Miasta, jak ustosunkuje się do inicjatywy radnych i mieszkańców. Jak informuje biuro prasowe UM, odpowiedź na interpelację jest w trakcie przygotowywania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE