Reklama

W Kutnie urodziły się trojaczki! Miasto przydzieli rodzinie spore mieszkanie

Opublikowano:
Autor:

W Kutnie urodziły się trojaczki! Miasto przydzieli rodzinie spore mieszkanie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pod koniec października radne Małgorzata Żurada i Danuta Blus pisemnie poprosiły miejskie władze o objęcie pomocą rodziny, w której niedawno urodziły się trojaczki. Urząd pozytywnie ustosunkował się do ich wniosków. O co dokładnie chodzi?

Radne apelowały o pomoc i wsparcie w ramach projektu „Różana Rodzina" poprzez przyznanie większego mieszkania kutnowskiej rodzinie, w której urodziły się trojaczki.

- Nasza wspólna interpelacja jest odpowiedzią na powziętą informację o trudnej sytuacji lokalowej rodziny. Powiększenie się rodziny o troje dzieci wymaga podjęcia działań mających na celu polepszenie ich warunków mieszkaniowych. To obecnie jedna z najpilniejszych i najważniejszych potrzeb tej rodziny – napisały Danuta Blus i Małgorzata Żurada.

Radne we wnioskach i propozycjach wymieniły, by w miarę posiadanych możliwości przydzielić rodzinie większy lokal mieszkalny z zasobu publicznego.

- Wspieranie rodzin to jeden z głównych celów strategicznych rozwoju Miasta Kutna. Stworzone zostaną korzystniejsze warunki rozwoju tej wielodzietnej rodzinie – napisały radne.

Wczoraj pojawiła się odpowiedź na ich interpelację. Zbigniew Wdowiak stwierdza:

- W wyniku podjętych uzgodnień z Zarządem Nieruchomości Miejskich oraz Towarzystwem Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. w Kutnie, zostały podjęte działania celem przygotowania lokalu mieszkalnego składającego się z trzech pokoi o powierzchni użytkowej ok. 60m2 w pełnym standardzie – odpowiada wiceprezydent.

Z. Wdowiak dodaje, że przewidywany okres przygotowania i propozycja przydziału lokalu mieszkalnego wskazanej rodzinie nastąpi w drugiej połowie grudnia br.

fot. poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE