Reklama

Reklama

W Kutnie zmodernizują kolejne przejścia dla pieszych? "Przechodzień na pasach powinien czuć się bezpiecznie"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

W Kutnie zmodernizują kolejne przejścia dla pieszych? "Przechodzień na pasach powinien czuć się bezpiecznie" - Zdjęcie główne

W Kutnie bardzo dobrze przyjęły się tzw. aktywne przejścia dla pieszych | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Kutnie mogą pojawić się kolejne nowoczesne przejścia dla pieszych. Rozpoczął się bowiem nabór uzupełniający wniosków dotyczących dofinansowania bezpieczeństwa pieszych dla regionu łódzkiego. W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remonty przejść przeznaczono 9,7 mln zł. O pieniądze na ten cel starać będzie się także nasze miasto.

Reklama

Nawet 6 nowych przejśc dla pieszych w Kutnie?

Jak informuje urząd wojewódzki, są kolejne pieniądze na poprawę bezpieczeństwa pieszych w województwie łódzkim.

- Przechodzień na pasach powinien czuć się bezpiecznie. Dlatego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, wydzieliliśmy specjalny podprogram, w którym zbieramy wnioski ze strony samorządów tylko na remont przejść dla pieszych i poprawy bezpieczeństwa w tego typu miejscach – powiedział podczas środowej konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

W pierwszym naborze pozytywnie zaopiniowane zostały 183 wnioski na realizację 272 zadań o łącznej kwocie 18 mln zł.

Gmina może złożyć w formie elektronicznej wnioski na 6 przejść dla pieszych, powiat na 8. Wysokość dofinansowania dla samorządów to do 80 proc. wartości inwestycji. O środki starać będzie się również Urząd Miasta Kutno.

- Oczywiście jak zwykle przygotowujemy się do tego naboru wniosków i będziemy chcieli pozyskać pieniądze. Czekamy jednak na doprecyzowanie kwestii dotyczących samego naboru. W najbliższych dniach mamy otrzymać już pełne informacje w tym temacie. Wtedy też zapadną decyzje dotyczące ewentualnych przejść dla pieszych, które chcielibyśmy zmodernizować z pomocą środków zewnętrznych - wyjaśnia Kamil Klimaszewski z biura prasowego kutnowskiego magistratu. 

Nabór wniosków potrwa do 5 sierpnia.

Pieszy w ciemnościach. Zadziałało Aktywne Przejście

Aktywne przejścia dla pieszych w Kutnie zdecydowanie przypadły do gustu kierowcom. Ich wpływ na poprawę bezpieczeństwa jest niezaprzeczalny, czego dowodem jest poniższy filmik.

Na nagraniu widzimy samochód jadący ul. Grunwaldzką. Nie widzimy natomiast osoby pieszej, która zbliża się do przejścia. Kierowca został w porę „ostrzeżony” i spokojnie zdążył zahamować.

Przypomnijmy, że w Kutnie pojawiły się dwa takie przejścia – na wspomnianej ul. Grunwaldzkiej oraz na ul. Wyszyńskiego. Inwestycja została zrealizowana dzięki projektowi złożonemu w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim przez Mariusza Sikorę. Koszt tego zadania to 85 tys. zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy