Reklama

Reklama

W kutnowskim szpitalu powołują specjalną radę. Po co i kto będzie mógł do niej wstąpić? [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powołanie Społecznej Rady Wsparcia przy Kutnowskim Szpitalu Samorządowym było tematem wczorajszej konferencji prasowej prezesa placówki Artura Gura. Czym mają zajmować się jej członkowie?

Reklama

Prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Artur Gur i Zastępca Dyrektora ds. Komunikacji i Jakości Bartosz Serenda poinformowali o utworzeniu wspomnianej rady. Pierwsze spotkanie jej członków odbędzie się w ciągu najbliższych tygodni, prawdopodobnie w listopadzie.

- To nasz pomysł na najbliższy czas jeśli chodzi o współpracę z szeroko rozumianym gremium społecznym. Czy musimy to robić, czy mamy taki ustawowy obowiązek? Nie, ale postanowiliśmy, że to zrobimy. Uważamy to za kierunek w którym powinniśmy iść – mówił Artur Gur.

Rada ma być ciałem nieformalnym i ma pełnić m.in. funkcje doradcze dla władz szpitala. Bardzo ogólnie mówiąc plan jest taki, by każdy członek rady mógł podzielić się z prezesem i radą nadzorczą swoimi pomysłami, spostrzeżeniami, czy konstruktywną krytyką na temat funkcjonowania placówki.

Władze szpitala do rady zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu kutnowskiego którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu placówki. Nie ma tutaj znaczenia status zawodowy, czy jakiekolwiek inne kryteria, do rady mogą wejść wszystkie osoby prywatne, czy społecznicy. 

Dla władz placówki – jak mówiono w trakcie konferencji – liczy się wyłącznie chęć działania. W radzie miele widziani są także samorządowcy.

- Chcemy zaangażować w to wszystkich, którzy chcą wnieść coś pozytywnego w życie Kutna i powiatu, ale poprzez tę „dróżkę” szpitalną, czyli szpital jest tutaj w centrum uwagi. Liczymy na wsparcie merytoryczne i zaangażowanie tych, którzy do nas dołączą – podkreślał prezes.

Jakie główne cele stawiane są przed radą? Chodzi m.in. o usprawnienie przekazywania informacji. Spotkania rady będą otwarte dla mediów, ich tematyka będzie oficjalna i powszechnie dostępna.

Rada ma też zrzeszać ze sobą osoby, które już teraz żywo interesują się tym, co dzieje się w kutnowskim szpitalu. Jak mówiono rada ma pomóc im „skonsolidować się w jeden organizm”.

Organ ma pomóc także w pozyskiwaniu stronników, czyli osób lub podmiotów wspierających placówkę. Rada ma także pomagać w poprawie opinii o szpitalu i pozytywnie wpływać na jego wizerunek.

Kolejnym punktem jest wspólne budowanie kampanii społecznych dotyczących chociażby zdrowego stylu życia, zdrowego odżywania, czy namawiania mieszkańców Kutna i powiatu do poddawania się badaniom kontrolnym, szczepieniom lub do oddawania krwi.

Rada ma pomagać w pozyskiwaniu sponsorów i darczyńców i wspierać budowę tożsamości kutnowskiego szpitala jako kontynuatora dziesięcioleci tradycji niesienia pomocy medycznej mieszkańcom ziemi kutnowskiej.  

Oprócz tego wspomniano o maksymalizacji działań przejrzystości, szybkim informowaniu o ważnych ze społecznego punktu widzenia działaniach w szpitalu, oraz o „przekonaniu nieprzekonanych”, czyli namawiania do połączenia sił w celu ulepszenia szpitala.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy