Reklama

W Łódzkiem ozdrowieńców więcej niż zakażonych. Zobacz najnowsze dane z województwa

Opublikowano:
Autor:

W Łódzkiem ozdrowieńców więcej niż zakażonych. Zobacz najnowsze dane z województwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilkanaście nowych przypadków zakażeń, kilkadziesiąt wyleczonych osób i dwa zgony - tak podsumować można najnowsze dane dotyczące koronawirusa w województwie łódzkim. Więcej w materiale poniżej.

W województwie łódzkim jest 15 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.
Potwierdzone wyniki dotyczą: jednej nastoletniej dziewczynki, pięciu młodych kobiet, jednej kobiety w starszym wieku, jednej kobiety w średnim wieku, czterech młodych mężczyzn oraz trzech mężczyzn w średnim wieku.

Są to osoby w wieku od 15 do 79 roku życia.

- Jednocześnie informujemy, że w raporcie z dnia 26.04.2020 podana została osoba (młody mężczyzna z powiatu zgierskiego), która wykazana została już w jednym z wcześniejszych raportów – z tego powodu mimo, że przyrost dobowy osób zakażonych wynosi 15 to aktualna liczba osób zakażonych wynosi 904 (a nie 905) - informuje rzecznik wojewody.

W województwie łódzkim doszło również do śmieerci dwóch osób zakażonych koronawirusem. To:

- 96-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu i posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu
opoczyńskiego.
- 86-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w Szpitalu Powiatowym w Radomsku i posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z
powiatu bełchatowskiego.

Są też dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejnych 31 osób, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To: dwoje dzieci, dwie młode kobiety, siedemnaście kobiet w średnim wieku, dwie kobiety w starszym wieku, dwóch nastoletnich chłopców, trzech młodych mężczyzn, dwóch mężczyzn w średnim wieku oraz jeden mężczyzna w starszym wieku.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:
• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 904
• Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 17
• Liczba osób objętych kwarantanną: 2690
• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 754
• Liczba osób, które wyzdrowiały: 318
• Liczba osób, które zmarły: 23

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE