Reklama

Reklama

W Łódzkiem w ciągu doby zrobiono ponad 1200 testów. Ilu zakażonych?

Opublikowano: 12 maja 2020 16:07
Autor:

W Łódzkiem w ciągu doby zrobiono ponad 1200 testów. Ilu zakażonych? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Minionej doby w województwie łódzkim przeprowadzono 1261 testów na obecność koronawirusa. Pozytywne wyniki uzyskało zaledwie 15 osób.

Reklama

Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch młodych kobiet, pięciu kobiet w średnim wieku, dwóch kobiet w starszym wieku, jednego nastoletniego chłopca, trzech młodych mężczyzn, jednego mężczyzny w średnim wieku oraz jednego mężczyzny w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 11 do 91 roku życia.

Z przykrością informujemy o kolejnym zgonie w województwie łódzkim osoby zakażonej koronawirusem. To: 89-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu i posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu
zgierskiego.

Są też dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejnych 25 osób, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To: troje dzieci, cztery młode kobiety, siedem kobiet w średnim wieku, jeden nastoletni chłopiec, pięciu młodych mężczyzn oraz pięciu mężczyzn w średnim wieku.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:
• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 1201
• Liczba osób aktualnie zakażonych: 678
• Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 23
• Liczba osób objętych kwarantanną: 3309
• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 682
• Liczba osób, które wyzdrowiały: 480
• Liczba osób, które zmarły: 44

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 1266
Jednocześnie informujemy, że w dniu 11 maja 2020 roku PSSE z terenu woj. łódzkiego dokonały weryfikacji danych – w ich wyniku dokonano przesunięć osób zakażonych pomiędzy miastem Łódź oraz powiatami zgierskim i opoczyńskim, a także usunięto błędnie wykazane wcześniej dwa przypadki dodatnie.

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 1201

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • rok temu | ocena +3 / -3

  Oburzony

  Nie ma żadnego koronawirusie wmawiają ludziom i karza chodzić w tych maskach jak jakimś blaznom nie każdy się w tym dobrze czuje .ludzie będą tracić odporność a chorować będą dopiero jak wzniosa chodzenie w tych śmiesznych maskach..ktoś robi z nas po prostu pośmiewisko

 • rok temu | ocena +2 / -2

  rozczarowana

  Województwo łódzkie liczy prawie 2,5 mln ludności. Wczoraj wykonano 1 261 testów... Komentarz zbędny.

 • rok temu | ocena +3 / -3

  słoń bez trąby

  Nie wykryto żadnych zakażeń, ponieważ koronawirus nie istnieje! Udowodnił to wściekły, gnuśny gnom, oszust, niszczyciel Polski nijaki Kłamczyński, kiedy na Placu Defilad przy Grobie Nieznanego Żołnierza, w kościele czy na Wawelu nie miał żadnych obaw przed jakimkolwiek zarażaniem. To hucpa nakręcana w celu wprowadzenia dyktatury przez zbrodniczy układ pis-po-psl-sld i odebrania wolności Narodowi Polskiemu. Kto ceni wolność i demokrację, ten głosuje na Konfederację! Stop marksizmowi medycznemu i kulturowemu promowanemu przez piSS!