Reklama

W Pałacu Saski powstanie muzeum!

Opublikowano:
Autor:

W Pałacu Saski powstanie muzeum! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Muzeum Regionalne wraz z Miastem Kutno opracowuje projekt założenia Muzeum Pałac Saski w Kutnie. Mówi się o połączeniu działek Muzeum Regionalnego w Kutnie z Pałacem Saskim i stworzeniem jednolitego kompleksu muzealnego.- Ze względu na położenie Pałacu Saskiego w bezpośrednim sąsiedztwie z Muzeum Regionalnym w Kutnie i rangę obiektu, niezbędne jest przeznaczenie tego budynku na cele kuturalne - muzealne. Po połączeniu dwóch działek - muzealnej i pałacowej, powstałby kompleks muzealny, który stałby się wizytówką naszego miasta i byłby główną atrakcją turystyczną - mówił Grzegorz Skrzynecki, dyrektor Muzeum Regionalnego w Kutnie (na zdjęciu).

Pomysł na funkcjonowanie w takiej strukturze ma dr Piotr Stasiak, który od 1 marca obejmie funkcję zastępcy dyrektora i zajmować będzie się rewitalizacją Pałacu Saskiego.

- Trzeba zacząć od podstaw. Przede wszystkim przeprowadzić kompleksowe badania archeologiczne, które pozwolą architektowi sporządzić wytyczne w planach architektonicznych pałacu. Mamy zamiar powołać zespół ekspertów, którzy będą nas w tych pracach wspomagać - mówił Stasiak.

W skład ekspertów wchodzić będą m.in.: archeolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego na czele z prof. dr hab. Januszem Pietrzakiem, Maciej Świtała z Uniwersytetu Gdańskiego, który zajmie się koncepcją funkcjonalno-użytkową, związaną z aranżacją wnętrz pod wystawy.

W minioną sobotę w pałacu pojawił się także Maciej Rymkiewicz, zajmujący się architekturą barokowego krajobrazu. Ponadto planuje się nawiązanie kontaktu z inż. Pawłem Filipowiczem, który już wykonywał dokumentację Pałacu Saskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE