Reklama

Reklama

W poniedziałek zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem przyjęcie uchodźców z Ukrainy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Kutnie

W poniedziałek zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem przyjęcie uchodźców z Ukrainy  - Zdjęcie główne

W poniedziałek zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem przyjęcie uchodźców z Ukrainy | foto Starostwo Powiatowe w Kutnie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Władze powiatu kutnowskiego wzięły dziś udział w specjalnej wideokonferencji zwołanej przez wojewodę łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego. Tematem spotkania była aktualna sytuacja napaści federacji rosyjskiej na terytorium Ukrainy oraz konsekwencje związane z tym atakiem.

Reklama

Powiat kutnowski na spotkaniu reprezentowali starosta Daniel Kowalik oraz wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska. Skupiono się głównie na zabezpieczeniach, a poruszana problematyka dotyczyła organizacji przyjęcia uchodźców oraz pomocy dla obywateli Ukrainy. Wojewoda przypomniał o przygotowanych dokumentach, dzięki którym uchodźcy będą mogli przebywać na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 

W związku z przedstawionymi faktami dotyczącymi nieuzasadnionej agresji Rosji na Ukrainę, starosta kutnowski zadecydował o zwołaniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z uczestnictwem wszystkich włodarzy i przedstawicieli gmin oraz miast z terenu powiatu kutnowskiego. Posiedzenie zespołu odbędzie się 28 lutego o godz. 9:00 w budynku Starostwa Powiatowego w Kutnie przy ul. Kościuszki 16.

- Zdecydowałem o zwołaniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, aby przekazać informacje otrzymane od wojewody łódzkiego i przygotować poszczególne miasta i gminy z terenu powiatu kutnowskiego na ewentualne zapotrzebowanie lokalowe, konieczne do zakwaterowania uchodźców z Ukrainy – mówi Daniel Kowalik.

 

- Sytuacja na Ukrainie eskaluje, dlatego też postanowiliśmy wraz z wojewodą łódzkim Tobiaszem Bocheńskim przedsięwziąć działania w kierunku zapewnienia potencjalnym uchodźcom wojennym, którzy znajdą się na terenie powiatu kutnowskiego, środków mogących zabezpieczyć ich zdrowie i życie w Polsce – dodaje wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska.

Info: Starostwo Powiatowe w Kutnie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy