Reklama

Reklama

W powiecie kutnowskim powstają kolejne miejsca dla uchodźców. Starosta komentuje [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 12 mar 2022 14:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W powiecie kutnowskim powstają kolejne miejsca, które przyjmą uchodźców z pogrążonej w wojnie Ukrainy. O podejmowanych działaniach informuje Starostwo Powiatowe w Kutnie.

Reklama

Powiat Kutnowski przekazał sprzęt, który umożliwił utworzenie punktów pomocy uchodźcom z Ukrainy na terenie całego powiatu. Wczoraj delegacja samorządu odwiedziła trzy z nich. Podkreślono, że Strzelce, Dąbrowice i Łanięta są już gotowe na przyjęcie pierwszych osób.

- Przekazany przez nas sprzęt kwatermistrzowski pozwoli przybyłym Ukraińcom odpocząć i poczuć się bezpiecznie. Ponadto, Powiat Kutnowski na bieżąco dystrybuuje asortyment otrzymany od miast i gmin powiatu kutnowskiego tj. środki czystości, odzież i żywność długoterminowa. – mówi Starosta Kutnowski Daniel Kowalik

Włodarz powiatu zapewnia, że warunki jakie przygotowały Urzędy dla uchodźców są na wysokim poziomie.

- Jednocześnie chciałbym podziękować Dorocie Dąbrowskiej Wójtowi Gminy Dąbrowice, Tomaszowi Grabowskiemu Wójtowi Gminy Strzelce oraz Tomaszowi Szczęsnemu Wójtowi Gminy Łanięta za tak olbrzymie zaangażowanie w pomoc na rzecz uchodźców – dodaje Starosta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)