Reklama

W Rzymie na COVID-19 zmarł ks. Grzegorz. Był związany z Kutnem

Opublikowano:
Autor:

W Rzymie na COVID-19 zmarł ks. Grzegorz. Był związany z Kutnem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bardzo smutne informacje docierają do nas z Rzymu. W wieku 67 lat zmarł tam polski salezjanin, ks. Grzegorz Jaskot. On i kilkanaście innych osób zakaziło się koronawirusem na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim.

- Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci w Rzymie naszego współbrata ks. Grzegorza Jaskota. Ks. Grzegorz od 2002 r. pracował w Wiecznym Mieście, początkowo w domu generalnym zgromadzenia, a następnie we wspólnocie św. Dominika Savio na Salezjańskim Uniwersytecie Papieskim – poinformował na facebooku profil Salezjanie.pl

Ks. Grzegorz Jaskot SDB urodził się 1 czerwca 1952 r. w Pasłęku. Pierwsze śluby zakonne złożył 8 września 1970 r. w Kutnie, a wieczyste 24 czerwca 1976 r. w Częstochowie. Święcenia kapłańskie przyjął 12 czerwca 1979 r. w Lądzie nad Wartą.

- W latach 1979-84 był sekretarzem inspektorii warszawskiej salezjanów, w latach 1990-93 był wikariuszem, a w latach 1993-96 radnym tejże inspektorii. Od 2002 r. przebywał w Rzymie. Od 2008 r. wiceekonomem na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim – informuje TVP Info.

Zgodnie z obowiązującymi we Włoszech przepisami trumna zmarłego zostanie przewieziona bezpośrednio na cmentarz w Genzano; każda z rzymskich wspólnot salezjańskich będzie sprawowała Mszę św. oddzielnie w jego intencji.

Ks. Jaskot pisał do tygodnika „Idziemy” o dramatycznej sytuacji, jaka panuje w dotkniętym koronawirusem Rzymie.

- 28 kwietnia podano informację, że co najmniej 19 osób jest zarażonych koronawirusem na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Sześć z nich hospitalizowano, a Uniwersytet poddany został rygorom kwarantanny – dodaje TVP Info.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE