Reklama

W SP 4 ratowali życie i pobijali rekord

Opublikowano:
Autor:

W SP 4 ratowali życie i pobijali rekord - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Kutnie wzięli udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez największą liczbę osób. Akcję zainicjowała Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której program „ Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce.Wybór dnia bicia rekordu nie był przypadkowy, gdyż dzień 16 października Europejska Rada Resuscytacji ogłosiła „Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca”.

Tego dnia w samo południe w szkołach i instytucjach w całej Polsce rozpoczęła się półgodzinna akcja resuscytacyjna na fantomach. W naszej szkole nad jej prawidłowym przebiegiem czuwali – szkolny koordynator – p. Lilianna Woźniak oraz wolontariusze WOŚP – p. Joanna Przybylska i Ryszard Ligiera. W przedsięwzięciu tym wzięło udział około 30 uczestników – uczniów klas V i VI, a także przedstawicieli grona pedagogicznego z Panią Dyrektor Alicją Chmielecką na czele. Uczniowie i nauczyciele z dużą wprawą i zaangażowaniem wykonywali czynności obejmujące przywracanie akcji serca.

Zadanie wymagało od uczestników ogromnego wysiłku, opanowania i poprawnej techniki, co pozwoliło z sukcesem ukończyć reanimację. Rekord został pobity.

Dzięki takim akcjom dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie. Obok praktycznych umiejętności i wiedzy nabywają również świadomość, że każdy z nas może uratować życie drugiemu człowiekowi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE