Reklama

Reklama

W SP nr 2 wiedzą jak zdrowo się odżywiać

Opublikowano: śr, 8 lis 2017 23:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie klas pierwszych i trzeciej uczestniczyli w obchodach Europejskiego Dzienia Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”),który został ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Już od siedmiu lat, 8 listopada obchodzimy także w Polsce Dzień "Śniadanie Daje Moc".

Reklama

W ramach tej akcji pracownice Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kutnie p. Jolanta Dudkiewicz i p. Marta Lewandowska - przeprowadziły pogadankę na temat podstawowych zasad przestrzegania higieny osobistej, znaczenia zdrowego odżywiania oraz unikania chorób tzw. „brudnych rąk”oraz „mini-warsztaty” podczas których uczniowie układali „talerz zdrowia” .

Finałem akcji było wykonanie przez uczniów klas pierwszych i trzeciej zdrowych kanapek, sałatki warzywnej oraz owocowych przekąsek. Następnie odbył się konkurs wiedzy o zdrowiu przygotowany i prowadzony przez panią Małgorzatę Dąbrowską. Na zakończenie uczniowie wspólnie uczestniczyli w zdrowym śniadaniu, konsumując przygotowane smakołyki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)