Reklama

Reklama

W Troczewskim świętowano dzień patrona

Opublikowano: pt, 5 cze 2015 13:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniu 1 czerwca uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie obchodzili Święto Patrona Szkoły. Program artystyczny i scenografię przygotowali uczniowie klasy I Technikum Zawodowego kelner/technik technologii żywności oraz klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej – kucharz pod kierunkiem wychowawców – p. G. Wojtasiaka i p. A. Sujeckiej. Scenografia przedstawienia oddawała klimat przełomu XIX i XX wieku.Program artystyczny utrzymany był w formie wywiadu z doktorem Antonim Troczewskim. W rolę doktora Troczewskiego wcielił się uczeń kl. III Technikum Zawodowego technik żywienia i usług gastronomicznych Marcin Zamerski, zaś postać Lubomiry Troczewskiej zaprezentowała Ewelina Kruszyna z tej samej klasy.

Reklama

Wywiad, bogaty w szczegóły biograficzne, ilustrowany był pokazem zdjęć Kutna z czasów doktora Troczewskiego, jego współpracowników i znajomych. Piosenkę o „kutnowskich snach” wykonała uczennica klasy I Technikum Zawodowego technik hotelarstwa Estera Jelonek.

Wiersze o Kutnie z tomiku poezji Artura Fryza recytowali uczniowie klasy I Technikum Zawodowego kelner/technik technologii żywności. Dopełnieniem całej uroczystości było tradycyjne złożenie kwiatów na grobie Patrona przez uczniów klasy II Technikum Zawodowego technik żywienia i usług gastronomicznych z wychowawcą p. Moniką Żuber.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)