Reklama

Reklama

W tym tygodniu dalsze decyzje dotyczące znoszenia restrykcji. Czeka nas...

Opublikowano: pon, 11 maj 2020 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prawdopodobnie w tym tygodniu pojawią się informacji dotyczące kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Zgodnie z planem rządu, otwarte zostać mają m.in. salony kosmetyczne i fryzjerskie oraz lokale gastronomiczne. Będzie można także organizować wydarzenia sportowe.

Reklama

- Decyzje dotyczące ewentualnego dalszego znoszenia obostrzeń wprowadzanych w związku z epidemią zapadną w nadchodzącym tygodniu. Wówczas rząd będzie też informować o terminach przejścia do kolejnego etapu zdejmowania ograniczeń - mówił w weekend rzecznik rządu Piotr Müller.

Zgodnie z przedstawionym w kwietniu harmonogramem wychodzenia z obostrzeń, III etap zakłada otwarcie gastronomii - stacjonarnie z ograniczeniami. Do tego dochodzą także zakłady fryzjerskie oraz salony kosmetyczne. W trzecim etapie może być dozwolona też organizacja wydarzeń sportowych do 50 osób (w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności). Ruszyć mogą też zajęcia opiekuńcze w klasach szkolnych 1-3, ustalona ma być maksymalna liczba dzieci w salach.

Decyzja co do pełnego o przejścia do trzeciego etapu, jest nadal przedmiotem dyskusji. Nie jest wykluczona modyfikacja zakresu kolejnego etapu uwzględniająca aktualną sytuację w zakresie epidemii - podkreślał rzecznik rządu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    na osłodę i ochłodę

    Będzie można jaja wydepilować

  • 2 lata temu | ocena +12 / -12

    Wiesław Chuiński

    Nie ma żadnego koronawirusa! Udowodnił to wściekły, gnuśny gnom, oszust, niszczyciel Polski nijaki Kłamczyński, kiedy na Placu Defilad przy Grobie Nieznanego Żołnierza, w kościele czy na Wawelu nie miał żadnych obaw przed jakimkolwiek zarażaniem. To hucpa nakręcana w celu wprowadzenia dyktatury przez pis i odebrania wolności Narodowi Polskiemu.