Reklama

Reklama

W wakacje w mieście nie muszą być nudne: Półkolonie w MDK

Opublikowano: pon, 13 lip 2015 14:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniach 29.06 - 10.07. odbywały się półkolonie letnie zorganizowane przez MKD w Kutnie. Jak zwykle cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Udział w zajęciach wzięło aż 60 dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Program półkolonii opracowany został w taki sposób, aby zapewnić zróżnicowaną rozrywkę połączoną z edukacją zarówno dla młodszej (5-7 lat), jak i nieco starszej grupy dzieci (8-12 lat).Pierwszy dzień wszystkie dzieci spędziły na integrowaniu się. Następnie, najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w Dniu Kwiatowym, w ramach którego brali udział w warsztatach florystycznych. Kolejny dzień upłynął na zwiedzaniu i zabawach w Dino-Parku w Kołacinku. Dzieci uczestniczyły w warsztatach cukierniczych, zwiedziły Muzeum Regionalne, bawiły się w Fikolandzie, obejrzały film pt. "Minionki" w KDK oraz spędziły dzień w Łęczyckiej Zagrodzie Chłopskiej. Nasi podopieczni mogli również rywalizować w dwóch konkursach: florystycznym i wokalnym. Odkryliśmy naprawdę wiele talentów!

Reklama

Starsza grupa dzieci na początku półkolonii uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Grupę Ratownictwa Medycznego OSP "Dąbrowszczak" pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Starszaki również zwiedziły Dino-Park, spędziły czas w Skansenie w Sierpcu, brały udział w warsztatach archeologicznych w Pałacu Saskim, były na seansie 3D w KDK, uczestniczyły nawet w zajęciach kick-boxingu.

Miały także okazję zwiedzić Muzeum Piernika w Toruniu oraz brać czynny udział w warsztatach z wypiekania pierniczków. Wycieczka do Torunia nie mogła się oczywiście obyć bez wizyty w Planetarium. Kolejny dzień półkolonii dzieci spędziły w Łodzi, gdzie zapoznały się z historią włókiennictwa. Nazajutrz, grupa starszaków pojechała do Raciborowa, by spędzić wspaniały czas na zabawach oraz pieczeniu kiełbasek nad ogniskiem w "Siedlisku dzika". Ostatni dzień półkolonii letnich, dla obu grup upłynął w radosnej atmosferze w ramach Dnia Dyskotekowego.

Zajęcia tego rodzaju cieszą się niezmienną popularnością od kilku ostatnich lat. Program półkolonii opracowywany jest w taki sposób, by w pełni realizować najistotniejsze cele dydaktyczno-wychowawcze dobrze pojętego wypoczynku wakacyjnego. Poprzez zorganizowane atrakcje, umożliwiamy dzieciom zdobywanie przydatnych umiejętności, zwiedzenie ciekawych miejsc, poznanie nowych osób oraz umocnienie zawartych już przyjaźni.

Całe przedsięwzięcie cieszy się także bardzo pochlebną opinią wśród rodziców dzieci uczestniczących w tych zajęciach. Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych półkoloniach, które odbędą się w czasie ferii zimowych. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)