Reklama

Reklama

W Żychlinie impreza na całego! Biesiada z Kulturą po raz piąty [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 29 maj 2022 15:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Żychlinie odbyła się kolejna Biesiada z Kulturą. - Po przerwie spowodowanej pandemią mogliśmy znowu podjąć się organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. W tym roku wyjątkowego z dwóch powodów – po pierwsze obchodzimy malutki, piąty jubileusz naszej Biesiady, a po drugie gościmy w tym roku rekordową ilość występujących zespołów - cieszą się organizatorzy.

Reklama

- Impreza przyciągnęła wielu wykonawców – łącznie na scenie Żychlińskiego Domu Kultury pojawiło się ich około 230 - piszą organizatorzy. - Jesteśmy wdzięczni wszystkim zespołom, które nas w tym dniu odwiedził y- miło było widzieć Was znowu na naszej scenie, słuchać piosenek w Waszym wykonaniu. Cieszymy się, że po takiej długiej przerwie spowodowanej pandemią, nie zapomnieliście o nas, że przyjęliście zaproszenie na naszą Biesiadę. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że mogliśmy Was gościć dzisiaj i mamy nadzieję,że już niedługo zobaczymy się na kolejnej Biesiadzie z Kulturą.

V Biesiadę z Kulturą w dniu 28 maja otworzyli burmistrz Grzegorz Ambroziak oraz dyrektor Żychlińskiego Domu Kultury Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka. Po przywitaniu gości na scenie pojawili się pierwsi wykonawcy. Jako pierwszy wystąpił Zespół Wokalno-Instrumentalny MELODIA z Żychlińskiego Domu Kultury, a potem mogliśmy wysłuchać występów Zespołu Śpiewaczego KASZEWIANKI i Zespołu Śpiewaczego SIEMIENICE z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Krzyżanowie, Zespołu Śpiewaczego SZEWCOWIANKI, Zespołu WESOŁE PLECKOWIANKI, Zespołu Śpiewaczego ŻERONICZANKI z Gminnego Ośrodka Kultury w Bedlnie oraz Zespół Wokalny OKTAWA ze Świetlicy Środowiskowej w Ostrowach Cukrowni. Mogliśmy również posłuchać występu naszej młodej wokalistki, Mai Banachowskiej, uczennicy Społecznej Szkoły Podstawowej w Orątkach.

Później zaprezentowały się: Zespół Śpiewaczy STRZELCE i KLONOWIANKI z Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach, Zespół Śpiewaczy WRZOS i duet Bożena Głowacka i Tadeusz Szczepański z Biblioteki Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny, Zespół Śpiewaczy „Łanięckie Słowiki ” oraz solista Tadeusz Magdziarz z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łaniętach, Kapela „PO KOPIE” z Gminnego Ośrodka Kultury w Bedlnie oraz p. Andrzej Trzaskowski z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z ŻDK.

Jako kolejni na scenie Żychlińskiego Domu Kultury zaprezentowali się następni uczestnicy. Wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego „MAŁGORZAKI” i Stanisława Bagrowskiego z Urzędu Gminy Góra Św. Małgorzaty, Tadeusza Sobczyka z Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach, Zespół Śpiewaczy „BEDNARY”, Gminny Ośrodek Kultury w Nieborowie, Krzysztofa Czarneckiego z Gminnego Ośrodka Kultury, Tadeusza Kardy, z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łowiczu, Antoniego Maskalewicza z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieborowie, Ludowego Zespołu Wokalnego-Instrumentalnego „LESZCZYNIANKI” z Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku, Zespół Śpiewaczy Klubu Seniora „RADOŚĆ” z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łowiczu, Andrzeja Werle z Gminnego Ośrodka Kultury, Zespołu Ludowego „GRZYBOWIANKI” przy Stowarzyszeniu Nasza Przyszłość Słubic i Okolic, p. Jadwigi Swarnowskiej i Tadeusza Kardy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łowiczu, Zespołu „MELODIA” ze Szczawińskiego Klubu Seniora z Gminnego Ośrodka Kultury w Szczawinie Kościelnym, Kapeli Tolka z Góry Świętej Małgorzaty, Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „DASZYNIANKI” z Urzędu Gminy Daszyna, Zespołu Śpiewaczego „FOLKOWIANKI” z Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w Zdunach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy