Reklama

Reklama

W Żychlinie wspólnie decydują

Opublikowano: pt, 23 paź 2015 15:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Żychlińskim Domu Kultury rozpoczęły się warsztaty społeczno – obywatelskie "Nasza przestrzeń. Razem decydujemy" prowadzone przez ekspertów z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS i Fundacji 2035 z Łodzi w ramach programu ASOS (Aktywność Społeczna Osób Starszych) Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.Jest to druga edycja projektu, w pierwszej seniorzy z Żychlina uczestniczyli w ubiegłym roku. Celem projektu jest pobudzanie aktywności społecznej osób w wieku 60+ na rzecz środowiska lokalnego oraz poznanie narzędzi partycypacji obywatelskiej.

Reklama

Zajęcia prowadzone w 2014 roku zakończyły się przekazaniem powstałej w czasie warsztatów „Listy lokalnych potrzeb seniorów” do władz samorządowych miasta. W tegorocznej edycji osoby zainteresowane kontynuacją i rozszerzeniem podjętej wcześniej edukacji będą miały okazję poznać założenia strategii polityki senioralnej MPiPS, zdobyć wiedzę na temat wagi i zakresu wyzwań społecznych wynikających ze zmian demograficznych, a przede wszystkim zaplanować działanie odpowiadające na potrzeby lokalnej wspólnoty. W tym celu będą kształcić umiejętności diagnozowania potrzeb społeczności i środowisk, poszukiwania źródeł finansowania swoich projektów i prawidłowego sporządzania wniosków dotacyjnych i wniosków o granty.

Po zakończeniu cyklu warsztatowego seniorzy otrzymają wsparcie w postaci konsultacji prowadzonych przez specjalistów ds. partycypacji i inicjatyw obywatelskich z Centrum OPUS. W odbywających się we wtorki zajęciach uczestniczą przedstawiciele pokolenia 60+ z Żychlina, osoby związane z Miejskim Kołem PZERiI, Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Klubem Seniora.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)