Reklama

W życiu liczą się tylko chwile… W Kasprowiczu pożegnano tegorocznych absolwentów

Opublikowano:
Autor:

W życiu liczą się tylko chwile… W Kasprowiczu pożegnano tegorocznych absolwentów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Człowiek jest sumą przeżytych momentów i doświadczeń. Te najpiękniejsze mijają niestety najszybciej, jakby w mgnieniu oka. Uświadomili to sobie wszyscy ci, którzy 29 kwietnia zgromadzili się w II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kasprowicza w Kutnie na gali pożegnania klas trzecich.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili znamienici goście: Zbigniew Burzyński – prezydent miasta Kutno, Jerzy Bryła – wójt gminy Kutno, Artur Gierula – członek zarządu powiatu kutnowskiego, Jerzy Pawlak - dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu starostwa powiatowego w Kutnie, Adam Wasiak – przewodniczący Rady Rodziców, Zbigniew Leitgeber i Anna Marciniak-Latko – reprezentujący Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie, a także dyrekcja liceum, grono pedagogiczne, rodzice, przedstawiciele klas drugich oraz tegoroczni absolwenci.

W tym dniu na szczególne uznanie zasłużyli uczniowie, którzy przez cały okres nauki odznaczali się ciężką pracą i wytrwałym dążeniem do celu. Dyrektor Barbara Rostek-Nowacka wyróżniła najlepszych trzecioklasistów wpisami do Złotej Księgi. W tym roku byli to: Olga Jóźwiak, Weronika Michalska, Jakub Jasiaczek oraz Jakub Stoliński.

Nagrodzeni zostali również uczniowie odznaczający się wysoką średnią ocen oraz wzorową postawą uczniowską. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Weronika Michalska, Barbara Czyżewska, Olga Jóźwiak, Jakub Jasiaczek, Krzysztof Rosiak, Karolina Muszyńska, Lidia Piechocka.

Nie zapomniano także o osobach, zajmujących wysokie miejsca w olimpiadach i konkursach, posiadających talenty wokalne, aktorskie i sportowe. Rodzice, wzruszeni i dumni ze swoich pociech, otrzymali listy gratulacyjne, z podziękowaniami za owocną współpracę i wzorowe wychowanie dzieci.

Podczas pokazu klasowych fotografii, w atmosferze radosnych wspomnień, wychowawcy wręczyli świadectwa ukończenia szkoły. Abiturienci otrzymali także od młodszych kolegów drobne upominki, w formie notesów oraz długopisów, które niewątpliwie przydadzą się w czasie majowej matury.

Podniosłą atmosferę uroczystości zapewniły występy wokalne Natalii Kaczmarek, Pauliny Trusińskiej i Zofii Wasilewskiej, którym akompaniował szkolny zespół, w składzie: Zuzanna Kawka, Edyta Walerczak, Mateusz Rybczyński, Daniel Kozanecki, Beniamin Przeradowski i Michał Górkiewicz. W trakcie akademii nastąpiło symboliczne przekazanie sztandaru i szkolnego dzwonka przedstawicielom klas drugich, a wzruszające przemówcie w imieniu abiturientów wygłosili: Olga Jóźwiak i Jakub Jasiaczek.
Odbyła się również projekcja filmu przygotowanego przez uczniów klasy IIIc oraz zaprezentowano wesołą scenkę kabaretową.
Tegorocznym absolwentom życzono powodzenia podczas matur, mając nadzieję, że będą często wracać myślami do czasów spędzonych w Kasprowiczu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE