Reklama

Wandale w mieście. Poniosą karę?

Opublikowano:
Autor:

Wandale w mieście. Poniosą karę? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do chuligańskich wybryków doszło w miniony weekend nie tylko na Grunwaldzie, bowiem widok zdemolowanych koszy na śmieci powitał niedzielnym rankiem również mieszkańców m.in. Al. ZHP. Okazuje się jednak, że sprawy nie zgłoszono na policję, zatem w nocy z 30 na 31 marca mundurowi nie podejmowali żadnych interwencji związanych z aktami wandalizmu.

Przypomnijmy, że całe zajście miało miejsce z soboty na niedzielę. Wówczas - jak poinformował nas Czytelnik - w jednym z lokali na ul. Grunwaldzkiej odbywała się impreza i nie dało się nie usłyszeć krzyków uczestników spacerujących w okolicach ul. Grunwaldzkiej i Chrobrego. Jak wynika z relacji mieszkańca, nie można wykluczać, że bohaterami tego „szalonego wyczynu” byli właśnie uczestnicy tejże imprezy. Efektem były zdemontowane kosze na Grunwaldzie oraz Alejach ZHP, z których jeden wylądował w krzakach pod oknem jednego z bloków przy ul. Jagiełły, a także wyrwany z ziemi znak.

Do sprawy odniosła się kutnowska policja.

- Informujemy, że w nocy z 30/31 marca 2019 roku nie odnotowaliśmy żadnej interwencji dot. aktów wandalizmu. Policjanci dyslokowani są do miejsc zagrożonych na podstawie analiz bezpieczeństwa oraz informacji od mieszkańców w tym także za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - wyjaśnia asp. szt. Edyta Machnik, rzecznik prasowy KPP w Kutnie.

Jak dodaje, patrole policyjne w pojazdach oznakowanych jak również nieoznakowanych codziennie w porze dziennej i nocnej patrolują ulice miasta oraz teren całego naszego powiatu. Ponadto na KMZB w ostatnim czasie wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące aktów wandalizmu przy ul. Al. ZHP. Zagrożenia te zostały potwierdzone przez policjantów, co skutkuje nasileniem kontroli w tych miejscach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE