Reklama

[WAŻNE] Egzaminacyjne "elki" jeszcze nie wyjadą na kutnowskie ulice

Opublikowano:
Autor:

[WAŻNE] Egzaminacyjne "elki" jeszcze nie wyjadą na kutnowskie ulice - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podejście trzecie do wyłonienia wykonawcy na budowę filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w naszym mieście zakończyło się... fiaskiem. Wczoraj unieważniono kolejny już przetarg na tę inwestycję. Jeśli tak dalej pójdzie, to Kutno będzie musiało pożegnać się z perspektywą dołączenia do grona miast egzaminujących na prawo jazdy. A ceny ciągle rosną...

Trzeci przetarg został ogłoszony 16 stycznia. Do terminu jego zakończenia wpłynęła zaledwie jedna oferta, która po raz kolejny znacznie przewyższała możliwości finansowe miejskiego budżetu. Z tego powodu przetarg został unieważniony.

- W przedmiotowym postępowaniu jedyną ofertę z ceną brutto w wysokości 1 646 970,00 PLN złożył Wykonawca Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „TRAKT” Bobrzak, Tecław Sp. j., 99-300 Kutno, Woźniaków 110. Zaoferowana cena przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 970 000,00 PLN brutto - czytamy w uzasadnieniu decyzji o unieważnieniu przetargu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku już dwa razy ogłaszano przetarg na budowę kutnowskiej filii WORD-u. Pierwszy w lipcu, jednak został on unieważniony ze względu na... dokładnie to samo, co teraz, czyli pieniądze. Do przetargu zgłosiła się ta sama firma, która wtedy wykonanie zadania wyceniła na prawie 1,5 mln. zł, czyli prawie 150 tys zł mniej niż teraz. To jednak także było dużo więcej, niż na ten cel zamierzały przeznaczyć władze miasta.

- Jedyna oferta jaka wpłynęła na zadanie pt. „Budowa infrastruktury dla potrzeb Ośrodka Ruchu Drogowego w Kutnie” została złożona przez Przedsiębiorstwo Budowlano - Produkcyjne „TRAKT” Bobrzak, Tecław Sp. j. z Kutna na kwotę 1 499 370, 00 zł. Cena tej oferty przewyższa kwotę przeznaczoną na wykonanie tego zadania, wobec czego Urząd Miasta Kutna unieważnił przedmiotowe postępowanie - informowało nas biuro prasowe.

Kolejny przetarg również nie przyniósł oczekiwanego rezultatu, ponieważ nie znalazł się żaden chętny do wybudowania infrastruktury dla potrzeb Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kutnie. Podjęto więc decyzję o przesunięciu zadania na kolejny rok, w którym, jak widać, czeka nas powtórka z rozrywki...

Przypomnijmy również, że projekt kutnowskiego WORD będzie obejmował m.in. plac manewrowy przeznaczony do egzaminu dla przyszłych kierowców, stanowiska postojowe, chodniki, budynek biurowy, blaszane garaże, oświetlenie placu i dróg zewnętrznych oraz ogrodzenia wraz z bramą i furtką.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE