Reklama

[WAŻNE] Już niedługo rekrutacja do przedszkoli - Czy dla wszystkich będą miejsca?

Opublikowano:
Autor:

[WAŻNE] Już niedługo rekrutacja do przedszkoli - Czy dla wszystkich będą miejsca? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za ponad miesiąc rozpocznie się gorący okres dla rodziców wszystkich kutnowskich przedszkolaków. Już 2 marca bowiem rusza rekrutacja kandydatów, którzy już od września rozpoczną edukację w miejskich przedszkolach i punktach przedszkolnych. Czy dla wszystkich wystarczy miejsca?

W obecnie trwającym roku szkolnym miejsc w przedszkolach jest więcej niż przedszkolaków. Do miejskich placówek uczęszcza 1351 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W rekrutacji na rok szkolny 2018/ 2019 dzieci będą przyjmowane na wolne miejsca w każdym przedszkolu lub punkcie przedszkolnym, jednakże dokładną liczbę wolnych miejsc poznamy dopiero po 20 lutego br. Wtedy to rodzice dzieci uczęszczających już do przedszkola złożą deklaracje pozostawienia dziecka w przedszkolu, a dyrektor przedszkola wyda komunikat o wolnych miejscach w przedszkolu.

- Dla wszystkich dzieci znajdzie się miejsce – uspokajał Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.

Jak w tym roku będzie wyglądać rekrutacja?

Składanie wniosków rozpocznie się 2 marca i potrwa dwa tygodnie. W tym czasie rodzice kandydata będą mogli wybrać maksymalnie trzy przedszkola i złożyć w nich wymagane dokumenty.

Jakie?

Niezbędne będzie złożenie :

- oświadczenia o pozostawaniu w zatrudnieniu obojga rodziców, lub gdy pobierają naukę w systemie dziennym(kryterium to stosuje się również do rodzica samotnie wychowującego dziecko),

- oświadczenie o deklarowanym czasie pobytu dziecka w przedszkolu co najmniej 8 godz. (oświadczenie zawarte we wniosku),

- kopia deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu w przypadku uczęszczania rodzeństwa kandydata do tego samego przedszkola,

- oświadczenie rodzica o uczęszczaniu rodzeństwa kandydata do funkcjonującej w pobliżu szkoły czy żłobka miejskiego,

- oświadczenie rodzica o uczęszczaniu kandydata w minionym roku do innego przedszkola lub żłobka miejskiego,

- oświadczenie rodzica zawarte we wniosku, iż kandydat ukończył 5 lat.

20 marca komisja rekrutacyjna przystąpi do weryfikacji wniosków, a 23 marca opublikuje listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. 30 marca natomiast poznamy ostateczną listę przyjętych i nieprzyjętych dzieci.

Od 14 do 18 maja br. przewidziana jest rekrutacja uzupełniająca tylko i wyłącznie w przedszkolach, które nadal będą dysponowały wolnymi miejscami. Lista zakwalifikowanych zostanie opublikowana 25 maja, a ostateczna 30 maja.

Na stronach miejskich przedszkoli i punktów przedszkolnych działających w SP Nr 4, Nr 5, Nr 6 są zamieszczone bieżące informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2018/ 2019.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE