Reklama

[WAŻNE] Kibice z zarzutami, Legia nie komentuje awantury na kutnowskim dworcu

Opublikowano:
Autor:

[WAŻNE] Kibice z zarzutami, Legia nie komentuje awantury na kutnowskim dworcu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dwóch kibiców Legii Warszawa usłyszało zarzuty udziału w zbiorowisku o charakterze chuligańskim. Grozi im do 3 lat za kratkami. To nie wszystko. Próbowaliśmy uzyskać komentarz klubu do awantury w Kutnie. Legia nabiera wody w usta.

O zarzutach dla mężczyzn w wieku 23 i 26 lat informuje policja. Wobec podejrzanych zastosowano także zakaz przebywania na stadionach, na których swoje mecze rozgrywa Legia, a także inne kluby Ekstraklasy oraz I i II ligi. Ponad to mężczyźni zostali objęci środkami zapobiegawczymi w postaci policyjnego dozoru.

Chodzi o kibiców, którzy podczas starć z policją zostali ranni – jeden odniósł poważne obrażenia dłoni w wyniku wybuchu petardy, drugi odniósł rany twarzoczaszki. Mężczyźni nadal przebywają w szpitalu i właśnie w tym miejscu prokuratura prowadziła swoje czynności.

Oprócz tego, jak się dowiadujemy, ustalono dwie kolejne osoby, które już zostały przesłuchane jako świadkowie. Nie wykluczone jednak, że oni także usłyszą zarzuty.

Wciąż trwa analiza materiału dowodowego oraz nagrań z dworcowego monitoringu, które mają ujawnić kolejnych uczestników awantury.

Policjanci z Kutna ściśle współpracują ze swoimi kolegami z Warszawy i Poznania.

Jak podają niektóre media, mundurowi zbierają zapisy monitoringu z autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Poznaniu, za pomocą których fani stołecznej drużyny dotarli z dworca PKP na stadion przy Bułgarskiej i z powrotem. Spekuluje się, że ma to związek z bójką kibiców z policją w naszym mieście.

O szczegółach wydarzeń z nocy z niedzieli na poniedziałek pisaliśmy TUTAJ.

My tymczasem próbowaliśmy uzyskać komentarz Legii Warszawa do awantury wszczętej przez jej fanów na naszym dworcu. W poniedziałek dzwoniliśmy do biura prasowego klubu, napisaliśmy także maila do Legii Warszawa, w którym pytamy o to, czy Legia wyciągnie konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za zdemolowanie dworca oraz o to, czy jest otwarta na współpracę z policją celem ustalenia szczegółów zajść z Kutna.

Prosiliśmy o odpowiedź do wtorku. Dziś skontaktowaliśmy się telefonicznie z Legią z pytaniem, kiedy otrzymamy ich stanowisko. Odpowiedź była krótka i jednoznaczna:

- Klub nie komentuje sprawy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE