Uroczystość przebiegła wyśmienicie, choć zdarzyło się kilka wpadek i niedociągnięć technicznych. Aktorzy, chociaż zajęci nauką, profesjonalnie podeszli do tematu, i przygotowali się świetnie do gali. Humor prowadzącego, oraz czasem zabawne, lecz refleksyjne, wtrącenia zapewniły publiczności dobrą zabawę. Uroczystość została podzielona na dwa akty po pięć scen każda, przerywana wypowiedziami konferansjera – inteligentnego celebryty, którego zagrał Czarek Grzyb. Każda scena odpowiadała jednej kategorii. Na pierwszy ogień poszli uczniowie.
Pierwszą kategorią był „Dr House”, a wcielił się w niego Jakub Wasiak. Nagroda ta przeznaczona była dla najmądrzejszego ucznia, i zdobył ją Jakub Kulesza.
Drugą był „Król Julian” którego zagrał Kamil Ruciński. W jego scenie wystąpił także Damian Trawiński pod przykrywką „Konia Rafała”. W tej kategorii nagrodzone zostało poczucie humoru i umiejętność wywołania go u innych osób. Zdobywcą okazała się Natalia Czerwińska.
Trzecia była przeznaczona dla szkolnej pary roku. Symbolizowali ją „Shrek i Fiona” w których role wcielili się, odpowiednio, Mateusz Grabarczyk i Justyna Ambroziak. Zwycięzcami zostali Maciej Piotrowski i Maja Ambroziewicz.
Czwarta była symbolem piękna. „Kate i William”, Kamil Okulewicz oraz Klementyna Kępińska wręczyli nagrodę najprzystojniejszej dziewczynie i najpiękniejszemu chłopakowi, czyli Mai Ambroziewicz i Cezaremu Grzybowi.
Piąta, ostatnia kategoria dla uczniów, przeznaczona była dla najlepszych sportowców. „Pan i pani Smith”, których zagrali Kuba Wojciechowski i Karolina Gotłas, nagrodzili Adę Kobus i Michała Mroczkowskiego.
Wstęp dla kategorii przeznaczonych dla belferskiej kadry, był kulminacją spotkania. Na scenie pojawiła się Angelika Iwoła, która wykonała utwór „Skyfall” Adeli. Piosenka była zapowiedzią ukazania się na scenie „Bonda”, czyli Jacka Walczaka w otoczeniu dziewczyny Bonda (Klaudii Pilarskiej). Kategoria w której zwycięzcą mógł zostać nauczyciel potrafiący zrobić wszystko. Tytuł kasprowskiego agenta 007 zdobył Artur Ciurlej.
Druga sceną zawładnął „Killer” (Maciej Młodziejewski). Tutaj ważna stała się cecha konkretnego dążenia do ustalonych przez siebie celów. A zwycięzcą został Sławomir Klarzak.
W scenie trzeciej naszym oczom ukazał się „Janosik”, w którego wcielił się Rafał Banasiak. Na scenę wkroczył w otoczeniu pilnujących go uważnie policjantów (Maciej Król i Marcel Chodorowski). Ta scena została poświęcona nauczycielowi, którego można nazwać „pomocną dłonią”, a nagrodę zdobył Piotr Staniszewski.
Czwarta kategoria przeznaczona została dla pedagoga, który żadnej pracy się nie boi. Nagrodę wręczała „Kobieta pracująca”, którą zagrała Kasia Ciostek. Kasprowską „Kobietą pracującą” została Małgorzata Walerczak.
Piąta, ostatnia i tym samym kończąca całą uroczystość scena przepełniona była magią. Magią refleksji nad wiedzą, którą przeprowadził z nami „Dumbledore”, czyli Kamil Anyszka. Kategoria, w której zwycięzcą był „szef wszystkich szefów”. A nagroda została przyznana wicedyrektor, Dorocie Dobieckiej-Stańskiej.
Wszystkie sceny były ze sobą dobrze skomponowane i świetnie zagrane. Oprawę muzyczną imprezy przygotował i zrealizował Cyryl Banel.
Pomysłodawcą formy gali była Kasia Ciostek, autorem scenariusza i reżyserem Marcel Chodorowski.