Reklama

Wernisaż wystawy Andrzeja Wróblewskiego w CTMiT

Opublikowano:
Autor:

Wernisaż wystawy Andrzeja Wróblewskiego w CTMiT - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

11 lutego (niedziela) o godz. 17:00 zapraszamy do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca na wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Wróblewskiego.

Na wystawę składają się dwa cykle: "AKT"-fotografia czarno-biała i "SANTORINI"-fotografia barwna.

ANDRZEJ KAZIMIERZ WRÓBLEWSKI artysta fotograf, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polski Stowarzyszenia Twórców. W latach 1961-1965 współpracował z Kielecką Gazetą Codzienną jako fotoreporter. W 1966 roku wstąpił do Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego i czynnie uczestniczył w projektach fotograficznych pogłębiając swoje umiejętności w wielu dziedzinach sztuki fotograficznej.
Przez dłuższy okres zajmował się tworzeniem małych form rzeźbiarskich w bursztynie stanowiących unikatowe exemplum o zróżnicowanej symbolice, co w połączeniu ze srebrem nadawało głębię oraz ponadczasową pewność wartości. Od 1990 roku prowadzi rodzinną firmę wykorzystując również doświadczenie fotograficzne przy tworzeniu materiałów dla celów marketingu, reklamy, katalogów produktowych, wystaw oraz prezentacji w prasie i periodykach, jak również dokumentowania wydarzeń i historii firmy.

O cyklu AKT: Fotografia jest kompromisem między tym, kim jestem, a co chcę pokazać. Staram się wykorzystać obiektyw aparatu do postrzegania świata i zatrzymania w ułamku sekundy tego, co jest dla mnie ciągłą ciekawością nieustającego przemijania.Tworzony od siedmiu lat projekt „Akt” jest odnajdywaniem piękna duszy kobiety i próbą zapisania tych poszukiwań w uproszczonym obrazie monochromatycznym najczęściej przy pomocy naturalnego światła zastanego - Andrzej Wróblewski.

O cyklu SANTORINI: Prezentowane na wystawie fotografie są owocem zachwytu autora niepowtarzalnym miejscem - Santorini – wyspą, na którą od 20 w. p.n.e. nieustannie powraca życie pomimo nawiedzających ją kataklizmów. Z gruzów i popiołów wulkanicznych, okruchów po trzęsieniach ziemi powstają z mozołem tworzone osady i miejsca do życia. Zmysłowe obrazy Andrzeja Wróblewskiego dalekie są od popularnych widoków z folderów turystycznych. Autor z dużą wrażliwością fotografuje miejsca i obiekty, które na pierwszy rzut oka przybierają niemal abstrakcyjne formy. Utrwala ułamki rzeczywistości zwracając uwagę na spektakl nieustającego przemijania. Rejestruje chwile i swoje emocje wyzwolone dzięki atmosferze miejsca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE