Reklama

Reklama

Wernisaż wystawy "Polski motocykl przedwojenny"

Opublikowano: pon, 26 sty 2015 15:09
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W sobotę, 24 stycznia punktualnie o godz. 16:00 w Ratuszu, głównej siedzibie Muzeum Regionalnego w Kutnie rozpoczął się wernisaż wystawy „Polski motocykl przedwojenny”. Na otwarciu pojawiło się wiele zainteresowanych osób, zarówno mieszkańców Kutna, jak i gości z innych miast, m.in. reprezentacja Klubu LECH 1929 MC OPALENICA POLAND w sile 8 ludzi. Panowie przywieźli ze sobą tablicę opowiadającą historię Opalenicy oraz produkowanego w latach 1929 – 1932 pierwszego polskiego motocykla LECH. Na wernisażu obecni byli również: członkowie Number One Club Łódź z prezydentem klubu Czesławem Frejerem na czele, przedstawiciele P.T.M. SOKÓŁ PŁOCK POLSKA, motocykliści – uczestnicy wrześniowych Rajdów „Szlakiem Walk nad Bzurą” z Wrześni, Łęczycy, Łodzi, Gostynina i Kutna.

Reklama

Wystawę i nowy rok wystawienniczy otworzył dyrektor Muzeum Grzegorz Skrzynecki, który przywitał również przybyłych gości. W klimat wprowadził komisarz wystawy i jednocześnie autor oprawy graficznej Adam Zatoński, który podziękował szczególnie właścicielom prezentowanych pojazdów. Właścicielem Motocykla CWS M 111/Sokół 1000 jest prywatne Muzeum Historycznych Pojazdów Militarnych i Techniki Motoryzacyjnej w Boczkach Jacka Kopczyńskiego. Pozostałe pojazdy i obiekty wypożyczyła na wystawę kutnowska firma IREK MOTOCYKLE Ireneusza Pawlaka. Dzięki Bartoszowi Kisielewskiemu w trakcie zwiedzania można było posłuchać oryginalnych płyt wytwórni SYRENA odtwarzanych na gramofonie z początku lat 30- tych.

Ekspozycja już cieszy się dużym zainteresowaniem, a czynna będzie do 22 marca 2015 roku. Gorąco zachęcamy do odwiedzania kutnowskiego muzeum i zapoznania się z dorobkiem polskich wytwórni motocykli z Okresu Międzywojennego.

Tekst: Adam Zatoński
Zdjęcia: Michał Jabłoński

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)