Reklama

Reklama

„Wesele” w Kasprowiczu

Opublikowano: 18 grudnia 2017 09:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie świętowała Dzień Patrona. Uroczystość upamiętniła 157. rocznicę urodzin poety, która przypada na 12 grudnia. Zgodnie z wieloletnią tradycją, tego dnia uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie.

Reklama

Salę widowiskową Kutnowskiego Domu Kultury wypełnili absolwenci, uczniowie i ich rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Pierwszą część uroczystości uświetniło przemówienie Dyrektor Barbary Rostek-Nowackiej, która odebrała słowa przysięgi składanej przez uczniów klas pierwszych. Po ceremonii ślubowania głos zabrali goście, którzy gratulowali pierwszoklasistom wyboru szkoły i życzyli sukcesów.

Młodzież przybliżyła sylwetkę patrona szkoły. Towarzyszyła temu prezentacja o jego życiu i twórczości. Tegoroczne Święto Szkoły miało szczególny wymiar. To był dzień z Kasprowiczem i Wyspiańskim. Na scenie KDK-u zadebiutowała szkolna grupa teatralna Pre–TEXT ze spektaklem ,,Co się w duszy komu gra… Sceny z Wesela Stanisława Wyspiańskiego”. Pomysł wystawienia scen z ,,Wesela” pojawił się w związku z Rokiem Wyspiańskiego. Arcydzieło wciąż zachwyca uniwersalną problematyką i humorem scen obyczajowych. Młodzi aktorzy udowodnili, że dramat może przemówić do współczesnych widzów. Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

    dolce&gabbana

    Podoba mi się ciocia Jóźwiak - kiedy jej się skończą cichy po Babci ???