Reklama

Wiceprezes Dariusz Joński. "To nie ma związku z polityką"

Opublikowano:
Autor:

Wiceprezes Dariusz Joński. "To nie ma związku z polityką" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak donosi Radio Łódź, Dariusz Joński został wiceprezesem aquaparku Fala w Łodzi. Polityk w ostatnich wyborach samorządowych startował do sejmiku wojewódzkiego z list Koalicji Obywatelskiej w okręgu zgiersko-kutnowskim.

Joński został wybrany na wiceprezesa decyzją rady nadzorczej spółki. Dariusz Joński jeszcze kilka lat temu krytykował Platformę Obywatelską i Hannę Zdanowską, prezydent Łodzi. W ubiegłorocznych wyborach startował jednak z list Koalicji Obywatelskiej.

Rzecznik prezydent Łodzi, Marcin Masłowski, w rozmowie z Radiem Łódź zaprzecza, że nominacja ma związek z polityką. Miały o niej zdecydować wyłącznie zadania postawione przed nowym wiceprezesem.

- To zajęcie się geotermią. Dariusz Joński jest jednocześnie radnym Sejmiku Województwa Łódzkiego, w Urzędzie Marszałkowskim są ogromne pieniądze na geotermię. W poprzednich latach bardzo wiele miast dostało pieniądze na geotermię, będziemy składać kolejny wniosek, czas, żeby teraz dostała je także Łódź - cytuje jego wypowiedź Radio Łódź.

Joński ma odpowiadać także za budowę hotelu w pobliżu Fali. Radny sejmiku także nie łączy funkcji wiceprezesa z polityką. Zaznacza, że ma doświadczenie w hotelarstwie.

- To jest wyzwanie. Chcę wykorzystać swoje doświadczenie zawodowe i wiedzę – wyjaśnia dla Radia Łódź.

D. Joński jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej. Ta z kolei wspólnie z PO i Nowoczesną tworzy Koalicję Obywatelską.

fot. Konferencja prasowa Dariusz Jońskiego z września ubiegłego roku w Kutnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE