Reklama

Reklama

Wicestarosta odwołany. Wiemy, kto zajął jego miejsce

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Wicestarosta odwołany. Wiemy, kto zajął jego miejsce - Zdjęcie główne

Wicestarosta Marek Jędrzejczak został odwołany | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiaj w godzinach porannych odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Kutnowskiego, na której oficjalnie odwołano wicestarostę Marka Jędrzejczaka. Jego miejsce zajęła Magdalena Krupińska-Kotulska.

Reklama

W toku tajnego głosowania podczas dzisiejszych obrad radni podjęli decyzję o odwołaniu wicestarosty Marka Jędrzejczaka. Za odwołaniem głosowało 12 radnych, przeciw 4, wstrzymały się 3 osoby. Łącznie oddano 19 głosów. 

- Będę dalej radnym powiatowym. Będę wykonywał jak najlepiej swoje obowiązki, dlatego chciałbym z tego miejsca podziękować sowim współpracownikom. Był to dla mnie dobry czas, dobra współpraca – mówił Jędrzejczak chwilę po ogłoszeniu wyników. 

Porządek dzisiejszych obrad:

1. Otwarcie obrad sesji.

2. Stwierdzenie quorum.

3. Zatwierdzenie porządku obrad.

4. Podjęcie uchwały w sprawie odwołania Wicestarosty Powiatu Kutnowskiego.

5. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Wicestarosty Powiatu Kutnowskiego.

6. Zakończenie obrad.

Radni rozpoczęli posiedzenie o godz. 7:30. Jednym z pierwszych punktów planu było złożenie wniosku przez starostę powiatu kutnowskiego, Daniela Kowalika. 

- Rada Powiatu może na uzasadniony wniosek starosty, również w formie ustnej, odwołać poszczególnych członków zarządu zwykłą większością głosów przy obecności przynajmniej połowy radnych. W związku z licznymi sygnałami ze strony radnych i zarządu powiatu, że czas na zmianę kursu w funkcjonowaniu zarządu pozwalam sobie wystąpić z tym wnioskiem. Myślę, że pewien etap się zakończył, pewna formuła się wyczerpała i przyszedł czas na rekonstrukcję składu zarządu. Uważam, że powiew świeżości pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój naszego powiatu – stwierdził Daniel Kowalik. 

Radni Zbigniew Filipiak i Krzysztof Debich wyrazili sprzeciw wobec tak nagłego zwołania obrad i odwołania wicestarosty. 

- Wystawiacie się państwo na śmieszność. […] Proszę bardzo o merytoryczne uzasadnienie.   

W kuluarach już od dłuższego czasu mówiło się o tym, że miejsce Jędrzejczaka może zastąpić Magdalena Krupińska-Kotulska. Okazało się, że przypuszczenia się potwierdziły. Krupińska–Kotulska otrzymała 14 głosów za, 4 przeciw, nikt się nie wstrzymał. Łącznie oddano 18 głosów. 

Przypomnijmy, że wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji wpłynął do przewodniczącego Rady Powiatu Kutnowskiego Marka Ciąpały wczoraj około godz. 13:00. Tempo zwołania obrad było więc naprawdę szybkie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE