Reklama

[WIDEO] Będzie nowa tarcza finansowa. Morawiecki: Wierzę, że uratujemy 2-5 mln miejsc pracy

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] Będzie nowa tarcza finansowa. Morawiecki: Wierzę, że uratujemy 2-5 mln miejsc pracy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po 25 miliardów zł dla mikroprzedsiębiorstw, ale też małych, średnich i dużych podmiotów gospodarczych - łącznie 100 mld polski rząd zamierza przeznaczyć na tzw. "tarczę finansową dla firm".

To, w opinii premiera Mateusza Morawieckiego, będzie tarcza bez precedensu. Podczas dzisiejszej konferencji wyjaśniał, że nie jest ona bowiem uzupełnieniem poprzedniej tarczy antykryzysowej, a nowym przedsięwzięciem. Wartość obu tarczy przekroczy 300 mln zł.

- Wierzę, że w ten sposób uratujemy od 2 do 4, może nawet do do 5 mln miejsc pracy - przekonywał Morawiecki.

Środki o łącznej kwocie 100 mln zł, w formach subwencji mają zostać uruchomione w najbliższych tygodniach i trafić do firm, których obroty spadły w ostatnim czasie o co najmniej 25 procent. Dla mikrofirm mowa o subwencji do 300 tys. zł, dla małych i średnich około 3,6 mln zł. Co ważne, 75 procent tej kwoty może zostać umorzone. Przedsiębiorca musi oczywiście spełnić warunki. Jakie?

Przede wszystkim, utrzymać działalność, po drugie, nie zwalniać pracowników. . Po drugie, nie zwalniasz pracowników. Szef rządu zapowiada, że cały proces aplikowania o subwencje będzie odbywać się on-line.

Premier zaznaczył również, że polski rząd będzie walczyć z rajami podatkowymi, które są "zmorą współczesnych gospodarek".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE