Reklama

[WIDEO] Festiwal hip-hopowy jednak będzie! Tobolczyk kontra Urząd Miasta

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] Festiwal hip-hopowy jednak będzie! Tobolczyk kontra Urząd Miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Można powiedzieć – lepiej późno niż wcale. „Hip-Hop Rose Festiwal Kutno” jednak się odbędzie, trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i poczekać do przyszłego roku. Jednocześnie Urząd Miasta wyjaśnia, dlaczego impreza nie może odbyć się w te wakacje na pl. Piłsudskiego, tak jak życzył sobie tego pomysłodawca.

Zacznijmy jednak od tego, o czym wczoraj poinformował Przemysław Tobolczyk, pomysłodawca całego przedsięwzięcia.

- Jest porozumienie w sprawie "Hip-hop Rose". Wspólnie z Kutnowskim Domem Kultury oraz dyrektorem Radosławem Rojewskim podjęliśmy rozsądne kroki, taki event będzie miał miejsce w przyszłym roku. Również odcinam niepotrzebne tematy i spekulacje. Póki co w październiku w Kutnie będzie też dobrze znany nam człowiek O.S.T.R, więc zapraszam. Zostało jeszcze kilka biletów – mówi nam Przemysław Tobolczyk.

Szczegóły na filmiku poniżej:

Tymczasem my otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Urzędu Miasta. Dlaczego festiwal nie może odbyć się w tym roku na pl. Piłsudskiego? Magistrat wyjaśnia, że:

- Prezydent Miasta zezwalając na użyczenie placu i organizację imprezy bierze na siebie odpowiedzialność za jej zgodną z wymogami prawa organizację. Decyzja odmowna na organizację festiwalu Hip-Hop Rose związana jest z istotnymi brakami w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprezy oraz brakami w zakresie organizacyjnym – informuje nas Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Dalej UM wylicza, że z zakresie bezpieczeństwa brak było następujących informacji:

 • brak wskazania czy impreza ma charakter imprezy masowej czy imprezy niemasowej – użyty w piśmie zwrot „mały event” lub używany w mediach zwrot „festiwal” pogłębiają niejasność co do faktycznego charakteru imprezy,
 • niewskazanie precyzyjnie terenu imprezy – określenie pl. Piłsudskiego jest zbyt ogólne (zważywszy na funkcjonujące tam ogródki piwne) i co za tym idzie może sugerować, że w przypadku takiego obszaru (plac Piłsudskiego jako cały) możemy mieć do czynienia z imprezą o charakterze masowym,
 • liczba pracowników ochrony – zaproponowana liczba dwóch pracowników ochrony nie gwarantuje zapewnienia bezpieczeństwa przewidywanej liczbie uczestników,
 • nie określono osoby odpowiedzialnej za koordynowanie działań mających na celu zabezpieczenie imprezy (wymagany jest kierownik bezpieczeństwa)
 • nie przedstawiono dokumentu potwierdzającego poinformowanie Policji o zamiarze organizacji eventu,
 • nie określono technicznego sposobu zabezpieczenia imprezy (umiejscowienie opieki medycznej, umiejscowienie pracowników ochrony, fizyczne wygrodzenie sceny barierkami),
 • nie przedstawiono decyzji o wyłączeniu z ruchu ul. Witosa w Kutnie – kluczowej z punktu widzenia obecnego umiejscowienia sceny.

w zakresie organizacyjnym:

 • brak precyzyjnego wskazania organizatora imprezy,
 • nie podano godziny rozpoczęcia imprezy oraz planowanego czasu trwania,
 • nie przedstawiono scenariusza oraz informacji o wykonawcach,
 • nie przedstawiono umowy ubezpieczenia (wykonawców, uczestników oraz sprzętu),
 • brak informacji o sprzątaniu terenu w trakcie i po imprezie,

- Wyjaśnienia złożone przez Pana Przemysława Tobolczyka podczas spotkań w dniach 18, 20 oraz 23 lipca nie rozwiały w dostateczny sposób obaw związanych z bezpieczeństwem uczestników imprezy na pl. Marszałka J. Piłsudskiego. Doceniając zaangażowanie Pana Tobolczyka oraz uwzględniając potrzeby mieszkańców Urząd Miasta zaproponował bezpłatne użyczenie stadionu przy ul. bł. ks M. Oziębłowskiego (boisko "Kutnowianki" - dop. red.) w celu organizacji wydarzenia – dodaje Biuro Prasowe.

Jak podkreśla magistrat, teren ten wymaga mniejszych nakładów na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom eventu (naturalnie wygrodzony teren, łatwiejsza kontrola wejść i wyjść, parking przed ogrodzeniem, brak konieczności wyłączenia z ruchu okolicznych dróg).

- W ramach wsparcia realizacji imprezy na stadionie przy ul. Oziębłowskiego, pomoc w charakterze partnera zadeklarował również Kutnowski Dom Kultury. Ponadto zaproponował ewentualne możliwości zaprezentowania kultury hip-hopowej np. podczas przyszłorocznej "Kutnowskiej Majówki". Przedstawiano również możliwości organizacji takiego wydarzenia ze środków Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego lub podjęcia współpracy ze stowarzyszeniem, które może ubiegać się o przyznanie dotacji o realizację zadania publicznego – pisze nam Biuro Prasowe.

Koniec końców, jak pisaliśmy powyżej, doszło do porozumienia i fani hip-hopu z Kutna doczekają się w przyszłym roku imprezy dedykowanej właśnie im.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE