Reklama

[WIDEO] Karina walczy z chorobą. Kutnianie pomagają, celebryci dodają otuchy

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] Karina walczy z chorobą. Kutnianie pomagają, celebryci dodają otuchy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Karina to pełna energii 12-latka, która kocha taniec. Od niemal 10 lat zmaga się z poważną chorobą - wielotorbielowatością, czyli wrodzoną wadą płuc i nerek. Dziewczynka i jej rodzice potrzebują pieniędzy na rehabilitację, leczenie czy badania genetyczne. W ten sposób będą mogli „wyprzedzić” chorobę. Za kilka dni Karinę czeka ważna operacja. Otuchy dodali jej znana para Fit Lovers i aktorzy, którzy nagrali filmik prostu z planu serialu Rodzinka.pl.

Karina przeszła operację, podczas której usunięto jej górną część lewego płuca. W niespełna 9 lat temu poddała się kolejnej - tym razem lewej nerki, a 9 miesięcy później prawej z powodu wielokomorowych torbieli. W 2012 r. 12-latka przeszła torakotomię prawostronną. Wykonano wówczas resekcję klinową segmentu 3 płuca prawego. Po 4 latach musiała znów trafić na stół operacyjny z powodu guzków na lewym płacie tarczycy.

- Teraz wykryto dwa guzy na tarczycy. Dziewczynka przejdzie niezwłoczną operację już w najbliższy wtorek 29 stycznia. Karina dowiadując się o operacji w pierwszej kolejności zapytała swoją mamę, kiedy będzie mogła wrócić do tańca. Taniec jest jej największą pasją. Karina tańczy w grupie reprezentacyjnej Street Dance Studio Kutnie. Jest to grupa turniejowa "LUZIK", która zdobywa wiele nagród na turniejach tańca. Zebrane pieniądze potrzebne będą na rehabilitację, leczenie, turnusy rehabilitacyjne, badania m.in badanie genetyczne, które pozwoli "wyprzedzić chorobę" i choć trochę przewidzieć dalszy jej rozwój. Jej mama walczy o dziewczynkę już 10lat. Wspiera, poświęca się i robi wszystko, aby dziewczynka czuła się jak najlepiej. Ponadto wspiera naszą szkołę i kibicuje córce - czytamy w opisie na portalu zrzutka.pl

Karina jest chora nieuleczalnie. Aby pomóc jej w dążeniu do powrotu do zdrowia i przede wszystkim jej największej pasji jaką jest taniec, wystarczy przelać kwotę na jej konto w portalu zrzutka.pl. Karinie i jej rodzicom potrzeba 20 tys. zł. Do tej pory udało się zebrać zaledwie ok. 13 proc. sumy. Każdy grosz jest zatem na wagę złota, a na szali jest zdrowie 12-latki. Czasu zostało niewiele. Do dzieła ---> WPŁAĆ.

Poniżej znajduje się wideo z pozdrowieniami i słowami otuchy nagrane specjalnie dla Karinki od Fit Lovers i aktorów Rodzinki.pl.

- Mocno trzymamy za Ciebie kciuki, wracaj do zdrowia, wracaj na parkiet taneczny. Buziaczki - pozdrowili Karinkę Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz znani jako Fit Lovers.

- Razem z Matim Pawłowskim chcielibyśmy Cię bardzo serdecznie pozdrowić i życzyć szybkiego powrotu do zdrowia, żebyś nie poddawała się nigdy, wracaj szybko na salę taneczną. Trzymamy za Ciebie kciuki bardzo bardzo mocno - mówili serialowi bracia Adam Zdrójkowski i Mateusz Pawłowski.

- Dużo optymizmu, zdrowia, żebyś jak najszybciej wróciła tyrać do „Luziku”. Mocno trzymam za Ciebie kciuku - mówił z kolei Bartek Jędrzejak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE