Reklama

[WIDEO] Na rowerze po Kutnie – parkowanie na ścieżkach i wymuszanie pierwszeństwa

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] Na rowerze po Kutnie – parkowanie na ścieżkach i wymuszanie pierwszeństwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W naszym mieście nie brakuje infrastruktury dla rowerzystów – powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, wkrótce w Kutnie pojawi się tzw. „rower publiczny”, z niecierpliwością czekamy także na Zieloną Oś Miasta (będziemy o tym pisać dzisiaj). Nie dziwi więc fakt, że amatorów jazdy na rowerze przybywa. Ale jak w praktyce wygląda dwugodzinna przejażdżka ulicami Miasta Róż? Sprawdźmy.

Wczoraj na facebookowym profilu „Kutnowskie Ulice i Drogi Rowerowe” opublikowano filmik związany z początkiem sezonu rowerowego. Jego autor przypomina o przestrzeganiu podstawowych zasad ruchu drogowego – zarówno przez kierowców samochodów, jak i pozostałych użytkowników dróg i ulic - rowerzystów oraz pieszych.

- Zobaczcie jakie niespodzianki przytrafiły mi się w ciągu niecałych dwóch godzin jazdy rowerem tuż przed Świętami. Oczywiście piesi na drodze dla rowerów to już pewien standard... Zimą praktycznie ruch rowerowy zamarł, ale teraz na nowo ożywa i warto przypominać pieszym którędy powinni się poruszać. Parkowanie na drodze dla rowerów to kolejny problem z którymi trzeba się zmierzyć. Największym problemem są jednak wymuszenia pierwszeństwa, dlatego uważajmy na siebie nawzajem, żeby nikomu nic się nie stało. Bezpieczeństwo przede wszystkim! - pisze założyciel strony Kutnowskie Ulice i Drogi Rowerowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE